اسرائيل در ازای آزادی گروگان‌ها گزینه اخراج رهبران حماس را بررسی می‌کند

منابع روزنامه «تایمز» اسرائیل: تل‌آویو گزینه عدم حذف «یحیی السنوار» و «محمد ضیف» و اخراج آن دو به کشور دیگری را مورد بررسی قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جنگ ارتش اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در نوار غزه ادامه دارد، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند، تل‌آویو گزینه جدید درباره سرنوشت «یحیی السنوار» و «محمد الضیف» رهبران حماس در غزه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

روزنامه «تایمز اسرائیل» به نقل از منابع اسرائیلی خود نوشته تل‌آویو در حال بررسی این گزینه است تا «یحیی السنوار» و «محمد الضیف» را حذف نکند و به آن‌ها اجازه خروج به کشور دیگری در مقابل آزادی همه گروگان‌های در دست حماس را بدهد.

این روزنامه همچنین به نقل از رادیو و تلویزیون اسرائیل نوشت که «منابع اسرائیلی که نامی از آن‌ها نبرده، تایید کردند، رهبران امنیتی و سیاسی این مساله را مورد بررسی قرار داده‌اند، هر چند گزینه دیگری در حال حاضر روی میز قرار ندارد.»

به گفته این منابع، چنین گزینه‌ای نباید به هدف اصلی نظامی که نابودی حماس است، ضربه بزند. در حالی که منبع دیگری تایید کرد که اخراج رهبران حماس به خارج با هدف جنگ اسرائیل هیچ تعارضی ندارد.

حماس هرگونه آتش‌بس موقت را رد می‌کند و می‌گوید تنها در صورت توقف دائمی جنگ وارد مذاکره خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بار دیگر بر موضع خود مبنی بر اینکه جنگ جز با نابودی حماس، آزادی همه گروگان‌ها و نبود تهدیدی از سوی غزه برای اسرائیل به پایان نمی‌رسد، تاکید کرد.

نتانیاهو روز یک‌شنبه گفت نیروهای اسرائیلی عملیات خود در غزه را تا نابودی حماس پیش خواهند برد. نخست وزیر اسرائیل پس از کشته شدن 14 سرباز اسرائیلی روز جمعه اذعان کرد که اسرائیل هزینه هنگفتی از هفت اکتبر تاکنون پرداخته است.

نتانیاهو در آغاز جلسه هفتگی دولت گفت: «جنگ هزینه زیادی برای ما دارد و چاره‌ای جز ادامه نبرد نداریم.» او گزارش‌هایی مبنی بر اینکه آمریکا مانع ادامه جنگ اسرائیل شده را رد کرد.

از آغاز جنگ غزه تا کنون 1140 اسرائیلی کشته شده و 250 نفر به اسارت درآمدند و به گفته مقامات اسرائیلی هنوز 129 نفر دیگر در اسارت حماس هستند.

از سوی دیگر، بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت فلسطین آمار قربانیان فلسطینی از هفت اکتبر تا کنون به 20424 کشته‌ و 54036 مجروح افزایش یافته و همه ساکنان غزه یعنی 2.3 میلیون نفر آواره شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید