از سر گیری حملات راکتی علیه شهرک‌ها؛ ارتش اسرائیل خواستار تخلیه اردوگاه البریج شد

بمباران‌های خشونت آمیز غزه پس از ورود به ماه سوم همچنان ادامه دارد و تعداد کشته‌های ارتش اسرائیل از آغاز عملیات زمینی در غزه به 156 نفر رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل روز دوشنبه 5 دی ماه از ساکنان اردوگاه «البریج» در غزه خواست تا فورا منطقه را تخلیه کنند. این در حالی است که خبرنگار العربیه از آغاز حملات راکتی مجدد علیه شهرک‌های اسرائيلى مجاور نوار غزه توسط گروه‌های مسلح فلسطینی خبر داد.

ارتش اسرائیل بامداد دوشنبه اعلام کرد که از ساعت 10 صبح به وقت محلی تا ساعت 14:00 به طور موقت، فعالیت‌های نظامی خود را «برای اهداف بشردوستانه» در محله شیخ محمد الیمنی در غرب دیر البلح در مرکز نوار غزه متوقف کرده است.

آویخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل در شبکه «ایکس» گفت: «پیشروی نظامی ارتش در منطقه خان یونس اجازه تردد غیرنظامیان از محور صلاح الدین در مناطق شمال و شرق خانیونس را نمی دهد». او افزود: «محور صلاح الدین میدان جنگ در این مناطق است و رسیدن به آن خطرناک است».

گفتنی است بمباران نوار غزه حتی در شب کریسمس نیز لحظه‌ای متوقف نشد. رسانه های فلسطینی بامداد دوشنبه گزارش دادند که در حمله اسرائیل به خانه‌ای در خان‌یونس در جنوب نوار غزه، 23 نفر کشته شدند.

به گفته وزارت بهداشت غزه 12 نفر نیز در بمباران روستای الزوایده در مرکز نوار غزه کشته شدند.

اسرائیل طی 24 ساعت گذشته حدود پنجاه حمله متوالی به مرکز نوار غزه انجام داده است. تعطیلات آخر هفته شاهد تعداد زیادی کشته در نوار غزه بود که از سال 2007 تحت کنترل جنبش حماس است.

حداقل 70 نفر در حمله روز یکشنبه به اردوگاه آوارگان المغازی کشته شدند. دفتر سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که در حال بررسی این گزارش‌ها درباره المغازی است.

از سوی دیگر اسرائیل اعلام کرد که بیش از 15 سرباز طی سه روز گذشته کشته شدند. بامداد دوشنبه نیز ارتش اسرائیل از کشته شدن دو سرباز دیگر خود در غزه خبر داد.

تعداد کشته شدگان ارتش اسرائیل در عملیات زمینی غزه تاکنون به 156 نفر افزایش است.به گفته دفتر مطبوعاتی ارتش اسرائیل تعداد کل سربازان این کشور که از آغاز تشدید درگیری‌ها در غزه کشته شده‌اند به 489 سرباز رسیده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه گفت: «ما بهای بسیار گزاف برای جنگ می پردازیم، اما چاره‌ای جز ادامه جنگ نداریم».

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی وزارت بهداشت فلسطین، بمباران اسرائیل که با تهاجم زمینی به نوار غزه همراه بود، حدود 20 هزار و 500 نفر که اغلب آنها را زنان، کودکان و نوجوان تشکیل می‌دهند، کشته شدند.

علاوه بر این بیش از2 میلیون نفر از ساکنان این باریکه پر جمعیت مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

در همین حال میانجی‌های مصری و قطری، همچنان در تلاشند تا یک آتش‌بس جدیدی برای ارسال کاروان های کمک های بشردوستانه به غزه برقرار کنند.

یک منبع در جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که «زیاد النخاله» دبیرکل این جنبش در راس هیئتی وارد قاهره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید