کشته شدن 6 غیرنظامی در حملات هوایی ترکیه به شمال شرق سوریه

بمباران ترکیه تأسیسات زیربنایی متعلق به اداره خودمختار کُرد که مناطق وسیعی را در شمال و شمال شرق سوریه در کنترل دارد، هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه و یک خبرگزاری کُرد، دوشنبه 4 دی، گزارش دادند که ترکیه دو روز پس از کشته شدن تعدادی از نیروهایش در شمال عراق، حملاتی را علیه اهداف متعلق به نیروهای کُرد در سوریه و عراق آغاز کرده که در شمال شرق سوریه به کشته شدن 6 غیرنظامی منجر شده است.

آنکارا، حزب کارگران کُردستان را که علیه آن دست به شورش زده و سازمانی «تروریستی» می‌داند را متهم کرد که طی دو روز در دو حمله جداگانه به دو پایگاه ترکیه در شمال عراق، 12 سرباز ترکیه‌ای را کشته است.

بنا به گزارش‌های «فرانس پرس» و دید‌بان سوریه بمباران جدید ترکیه تأسیسات زیرساختی متعلق به اداره خودمختار کُرد که مناطق وسیعی را در شمال و شمال شرق سوریه در کنترل داشته و بازوی نظامی آن را نیروهای دموکراتیک سوریه تشکیل می‌دهد، هدف قرار داد.

رامی عبدالرحمن، مدیر دید‌بان حقوق بشر سوریه گفت: «حمله ترکیه یک چاپخانه در شهر قامشلی را هدف قرار داد و چهار کارگر غیرنظامی را کشت.»

عبدالرحمن در ادامه افزود؛ حمله‌ای که یک آسیاب در نزدیکی شهر را هدف قرار داد منجر به کشته شدن یک غیرنظامی شده و یک غیرنظامی دیگر را در جایگاه توزیع کپسول گاز زخمی کرد.

خبرگزاری «هاوار» وابسته به اداره خودمختار در شرق سوریه نیز گزارش داد که حملات پهپادی ارتش ترکیه به شهر قامشلی 6 کشته و 9 زخمی بر جای گذاشت.

بمباران ترکیه روز شنبه پایگاه‌های نفتی در منطقه مرزی شمال شرق سوریه را هدف قرار داد.

وزارت دفاع ترکیه در آن روز از انهدام «29 هدف از جمله غارها، پناهگاه‌ها، تأسیسات نفتی و انبارها» در عراق و سوریه خبر داد.

نیروهای ترکیه برای مقابله با حزب کارگران کردستان در ده‌ها پایگاه نظامی در شمال عراق مستقر شده‌اند.

آنکارا یگان‌های مدافع خلق کُرد که ستون فقرات نیروهای دموکراتیک سوریه هستند را به وابستگی به حزب کارگران متهم می‌کند، و هر از چند گاهی مناطق تحت کنترل آن‌ها را با پهپاد هدف قرار می‌دهد.

در ماه اکتبر، ترکیه پس از حمله به مقر وزارت کشور در آنکارا که مسئولیت آن را حزب کارگران کردستان برعهده گرفت، عملیات هوایی گسترده‌ای را آغاز کرد که ده‌ها سایت نظامی و تأسیسات زیرساختی را در شمال سوریه هدف قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید