حزب‌الله از کشته‌شدن یکی از عواملش در جنوب لبنان خبر داد

گزارش خبرگزاری رسمی ملی لبنان: پهپادهای اسرائیلی طی حملاتی پی درپی، اطراف شهرک عیتاالشعب و تله الرحب در جنوب لبنان در مرز با اسرائیل را هدف قراردادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب‌الله لبنان دوشنبه 4 دی از کشته‌شدن وسام خلیل حمود، از عوامل مسلح این حزب از اهالی شهرک مرکبا در جنوب این کشور خبر داد.
حزب‌الله در اطلاعیه‌ای در «تلگرام» به جزئیات بیشتری در خصوص شرایط کشته‌شدن حمود اشاره نکرد.
از سوی دیگر، بنا به گزارش خبرگزاری رسمی ملی لبنان، پهپادهای اسرائیلی، طی حملاتی پی درپی، اطراف شهرک عیتاالشعب و تله الرحب در جنوب این کشور در مرز با اسرائیل را هدف قرارداد.

گفتنی است بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، درستی گزارش‌ها مبنی بر این که آمریکا، تل‌آویو را نسبت به عدم گسترش عملیات نظامی خود متقاعد کرده را رد کرد.
نتانیاهو یکشنبه در جلسه هفتگی کابینه خود، بدون اشاره به جزئیات این گزارش‌ها گفت: «مطالبی دروغین با این مدعا را می‌بینم که آمریکا ما را از انجام عملیات در منطقه منع کرده است. این درست نیست. اسرائیل یک کشور مستقل است. تصمیمات ما در جنگ مبتنی بر ملاحظات عملی ما است و من توضیح بیشتری نمی‌دهم».
روزنامه «وال استریت ژورنال» شنبه گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، نتانیاهو را نسبت به عدم حمله به حزب‌الله لبنان از بیم حمله آن به اسرائیل مشابه حمله 7 اکتبر حماس، متقاعد کرده است.
نتانیاهو با تاکید بر این که عملکردهای اسرائیل ناشی از فشارهای خارجی نیست، افزود: « تصمیم ویژه در خصوص کیفیت استفاده از نیروهایمان، تصمیم مستقل ارتش دفاع اسرائیل است و هیچ‌کس دیگر غیر از ما در این موضوع دخیل نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید