ادامه بمباران و کشتار بی‌رویه؛ 30 فلسطینی در مرکز و جنوب غزه کشته شدند

ارتش اسرائیل صبح دوشنبه از کشته‌شدن دو سرباز دیگر خبر داد که مجموع خسارات نیروهای عملیاتی ارتش در غزه را به 156 نفر رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل از بامداد دوشنبه 4 دی همچنان به بمباران نوار غزه ادامه می‌دهد، آنهم در حالی که پس از شب غم‌انگیز میلاد مسیح برای فلسطینیان بیت‌لحم در کرانه باختری در آستانه سومین ماه این جنگ، اهالی نوار غزه با خطر واقعی بروز قحطی روبرو هستند.
تا این‌لحظه هیچ ابتکاری در راستای برقراری آتش‌بس برای کاستن از درد و رنج کمرشکن مردم غزه که با وضعیت تراژیک انسانی دست و پنجه نرم می‌کنند، در چشم‌انداز سیاسی مشاهده نمی‌شود.
به گزارش وزارت بهداشت فلسطین، تداوم بمباران نوار غزه در ساعات نخست دوشنبه به کشته‌شدن 12 نفر در نزدیکی روستای کوچک زوایده (مرکز نوار) انجامید. در بیانیه این وزارت‌خانه آمده است که در جریان بمباران خان‌یونس در جنوب نوار غزه نیز دست‌کم 18 نفر کشته شدند.
اسرائیل حدود پنجاه حمله متوالی به مرکز نوار غزه انجام داد و آخر هفته، شاهد شمار زیاد کشته‌ها در نوار پرجمعیت غزه بود که از سال 2007 تحت کنترل جنبش حماس است.

78 کشته در اردوگاه مغازی

در حالی که دولت حماس، از کشته‌شدن دست‌کم 78 نفر در حمله یکشنبه به اردوگاه آوارگان مغازی خبر داد، دفتر سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که در حال بررسی این گزارش‌ها است.
از سوی دیگر طی سه روز گذشته، بیش از 15 سرباز اسرائیلی کشته شدند. ارتش اسرائیل صبح دوشنبه از کشته‌شدن دو سرباز دیگر خبر داد که مجموع خسارات نیروهای عملیاتی ارتش در غزه را به 156 نفر رساند.
به گفته دفتر مطبوعاتی ارتش اسرائیل، تعداد کل سربازان کشته‌شده از آغاز جنگ غزه بالغ بر 489 سرباز است.
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل یکشنبه اعلام کرد: «بهای بسیار سنگینی برای جنگ می‌پردازیم اما گزینه دیگری جز ادامه نبرد نداریم».

Advertisement

بیش از 20 هزار کشته فلسطینی

بر اساس آخرین گزارش منتشرشده از سوی وزارت بهداشت، در جریان بمباران اسرائیل که با تهاجم زمینی به نوار غزه همراه بود، حدود 20 هزار و 500 نفر که غالبا زن، نوجوان و کودک هستند، کشته شدند و و بیشتر اهالی غزه با جمعیت 2.3 میلیونی، وادار به فرار از خانه‌هایشان شدند.
از سویی به‌رغم صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در جمعه مبنی بر ارسال «فوری» و «در مقیاس وسیع» کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، هنوزافزایش قابل توجهی در این زمینه مشاهده نمی‌شود.
این در حالی است که میانجی‌های مصری و قطری، پس از وقفه هفت روزه درگیری‌ها در پایان نوامبر که به آزادی 105 گروگان نزد حماس و 240 اسیر فلسطینی و همچنین ورود کاروان‌های بزرگ کمک‌های بشردوستانه به غزه انجامید، درتلاشند تا در خصوص یک وقفه جدید، مذاکره کنند.
در این رابطه به‌گفته یک منبع آگاه جنبش جهاد، زیاد النخاله، دبیر کل این گروه در راس هیئتی وارد قاهره شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید