نتانیاهو: بهای سنگینی در این جنگ می‌پردازیم اما چاره‌ای جز ادامه جنگ نیست

نخست وزیر اسرائیل با رد گزارش‌ها مبنی بر اینکه واشینگتن تل‌آویو را به عدم گسترش عملیات نظامی متقاعد کرده گفت: تصمیمات نظامی ما بر اساس محاسبات ماست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه سوم دی تاکید کرد که هزینه جنگی که از 7 اکتبر در نوار غزه ادامه دارد، بسیار بالا است. این اظهارات نتانیاهو درباره هزینه سنگین جنگ پس از آن ایراد می‌شود که ارتش این کشور روز جمعه از کشته شدن 14 سرباز خود در نوار غزه خبر داد.

نتانیاهو در ابتدای نشست هفتگی دولت با تاکید بر اینکه «ما در جنگ هزینه بسیار بالایی می‌پردازیم، اما چاره‌ای جز ادامه جنگ نداریم»، افزود: «اخباری دروغین منتشر شده را می‌بینم که ادعا می‌کنند ایالات متحده ما را از انجام عملیات در منطقه منع کرده است».

او ادامه داد: «این درست نیست، اسرائیل کشوری مستقل است. تصمیمات ما در جنگ مبتنی بر ملاحظات عملی ماست و من در این باره توضیح نمی‌دهم».

ظاهرا این اظهارات واکنشی به گزارش روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» روز شنبه بود که نوشته بود جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، نتانیاهو را متقاعد کرد که به گروه حزب الله لبنان حمله نکند، زیرا می‌ترسد حزب الله حمله‌ای مشابه حمله 7 اکتبر حماس به جنوب اسرائیل، انجام دهد.

نتانیاهو با تاکید بر اینکه «اقدامات اسرائیل با فشارهای خارجی دیکته نشده»، گفت: «تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از نیروهای ما، تصمیم مستقل ارتش اسرائیل است و نه هیچ کس دیگر».

با این حال، ارتش اسرائیل روز یکشنبه از تشدید عملیات خود علیه جنبش حماس در جنوب محاصره شده نوار غزه خبر داد.

این در حالی است فلسطینی‌ها محاصره شده در غزه در معرض خطر قحطی قرار گرفته و قادر به یافتن مکانی امن در برابر بمباران‌هایی سنگین اسرائیل که باعث افزایش تعداد کشته‌ها شده است، نیستند.

بایدن از اسرائیل خواست تلاش‌های بیشتری برای محافظت از غیرنظامیان انجام دهد اما در عین حال تاکید کرد که او درخواست آتش بس نکرده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد، قصد دارد به عملیات نظامی خود در جنوب نوار غزه برای جستجوی فرماندهان و رهبران حماس ادامه دهد.

پس از حمله بی‌سابقه‌ جنبش فلسطینی حماس در 7 اکتبر، اسرائیل، اعلام کرد که تا نابودی کامل حماس به جنگ ادامه خواهد داد.

یوناتان کنریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل، در گفتگو با شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گفت، عملیات نظامی اکنون بر جنوب غزه متمرکز شده است و ما در حال حاضر عملیات اصلی خود را بر یکی دیگر از مقرهای حماس که خان یونس است، متمرکز کردیم.

ارتش اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد، در پی کشته شدن 9 سرباز، روز شنبه، یکی از سنگین‌ترین تلفات روزانه از زمان حمله زمینی به غزه بوده است، تعداد کشته‌شدگان در نوار غزه از آغاز جنگ به 152 سرباز افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید