منابع اسرائيلى: پیشرفتی در مذاکرات مبادله اسرا میان اسرائیل و حماس حاصل نشد

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، یکشنبه اعلام کرد که آتش‌بس در غزه تنها راه پیشبرد امور و آزادسازی گروگان‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه تشدید تنش و درگیری در نوار غزه، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» یکشنبه سوم دی، به نقل از منابع آگاه اسرائیلی نوشت تا این لحظه، هیچ پیشرفتی در مذاکرات تبادل اسیران میان حماس و تل‌آویو حاصل نشده و یحیی سنوار، رئیس جنبش حماس، اعتنایی به این تبادل ندارد زیرا به ادعای آنها منفعتی از انجام آن، عایدش نمی‌شود.
این منابع افزودند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل طی تماسی تلفنی از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا فشار بیشتری بر میانجی‌ها برای تکمیل مبادله، وارد کند.
به گزارش این روزنامه، حماس قادر به مقاومت در برابر عملیات نظامی است و ارتش اسرائیل روزانه خسارات سنگینی را متحمل می‌شود.
نتانیاهو در گفتگو با بایدن تاکید کرد که اسرائیل به جنگ خود در نوار غزه تا دستیابی به همه اهداف خود ادامه می‌دهد. بر اساس بیانیه منتشرشده از سوی دفتر نتانیاهو، او در این تماس از موضع واشینگتن در حمایت از اسرائیل در سازمان ملل، قدردانی کرد.
کاخ سفید نیز اعلام کرد که بایدن و نتایاهو در مورد اهداف و فازهای عملیات نظامی در غزه و اهمیت تامین آزادی تمامی گروگان‌های باقی‌مانده نزد حماس، گفت‌وگو کردند.
این در حالی است که بایدن در یک مصاحبه مطبوعاتی کوتاه گفت که از نتانیاهو آتش‌بس در غزه را درخواست نکرده است.

آتش‌بس به‌مثابه تنها راه پیشبرد امور

از سوی دیگر، فیلیپو گراندی، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، یکشنبه اعلام کرد که آتش‌بس در غزه تنها راه پیشبرد امور و آزادسازی گروگان‌ها است.
گراندی در پستی در پلتفرم «ایکس» افزود: «برای رسیدن کمک‌ها به نیازمندان، آزادی گروگان‌ها، جلوگیری از آوارگی بیشتر و مهم‌تر از همه جلوگیری از خسارات گسترده جانی، آتش‌بس بشردوستانه در غزه تنها راه پیش رو است».
او گفت: «جنگ، منطق و انسانیت را به چالش می‌کشد و بسترساز آینده‌ای پر از نفرت و صلح کمتر است».
بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت فلسطین، در اثر بمباران‌های زمینی، دریایی و هوایی اسرائیل در غزه تا این‌لحظه 20258 نفر اکثرا زن و کودک کشته‌شده و بیش از 53 هزار نفر زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید