كشته‌شدن 166 فلسطينى و 9 سرباز اسرائيلى طى 24 ساعت گذشته

گردان‌های «القدس» و «القسام»، از حمله به نیروها و تانک‌های اسرائیلی در نوار غزه خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در حالى كه وزارت بهداشت در غزه، یک‌شنبه سوم دی اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته دست‌کم 166 فلسطینی کشته شدند، ارتش اسرائیل از کشته شدن 9 سرباز خود در جريان عمليات غزه خبر داد.

با اين آمار، تعداد سربازان کشته شده اسرائیل از آغاز عملیات زمینی به 152 نفر افزايش يافت.

در همين راستا، جنبش «حماس» یک‌شنبه، با صدور بیانیه‌ای مجددا از کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست از صدها فلسطینی ربوده شده و بازداشتی توسط نیروهای اسرائیلی، به ویژه از بیست زندانی آزاد شده که آثار شکنجه بر بدنشان هست، تحقیق و بررسی کند.

حماس از سازمان‌های حقوق بشری خواست که شهادت زندانیان آزاد شده را مستند کنند و رهبران اسرائیل را برای پاسخگویی به دادگاه‌های بین المللی فراخوانند.

اين در حالی است كه جنگ خیابانی با شدت تمام در غزه جریان دارد، در میان ساختمان‌هایی که به آوار تبدیل شده و خودروهایی که له شدند، کادر امداد و نجات در خیابان‌های غزه اجساد را به صورت گروهی همه را کفن‌پیچ می‌کنند.

این صحنه‌ها را فیلمی که آتش نشانی فلسطین منتشر کرده، به تصویر کشیده است. در این فیلم نشان می‌دهد یکی با حفر زمین با دستش جسدی سوخته را از زیر آوار بیرون می‌آورد.

فلسطینیان ساکن «خان‌یونس» در جنوب غزه، پس از حمله هوایی اسرائیل به دنبال وسایل خود زیر آوارها می‌گردند.

وزارت بهداشت غزه، یک‌شنبه 3 دی اعلام کرد در 24 ساعت گذشته دست‌کم 166 فلسطینی کشته و 384 نفر دیگر زخمی شدند كه با اين حساب، تعداد کشته‌ها از هفت اکتبر آغاز جنگ، به 20424 و زخمی‌ها 54036 نفر افزايش يافته و همه ساکنان غزه یعنی 2.3 میلیون نفر آواره شدند.

ایجاد نهاد مدیریت کمک در غزه

در آخرین تحولات میدانی، رادیو و تلویزیون اسرائیل امروز اعلام کرد، اسرائیل قصد دارد یک نهاد برای توزیع و مدیریت کمک‌های بین‌المللی از مردم محلی ایجاد کند.

طبق اين گزارش، این نهاد بر فعالیت در شمال غزه که تحت کنترل اسرائیل قرار دارد، تمرکز خواهد کرد.

حملات راكتى

از سوى ديگر، گردان‌های «القدس» شاخه نظامی «جهاد اسلامی» امروز یک‌شنبه اعلام کرد، نیروهای اسرائیلی را مقابل مسجد «الظلال» در شرق «خان‌یونس» هدف حمله راکتی و خمپاره‌ای قرار داد. همچنین گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس علام کرد، به تانک‌های مرکاوا اسرائیلی با موشک «یاسین 105» در منطقه «جبالیا» شمال نوار غزه حمله کرده است.

پس از حدود سه ماه جنگ اسرائیل و حماس، اجساد ده‌‎ها فلسطینی کشف شده که گمان می‌رود شماری از آن‌ها طی عملیات زمینی اسرائیل به «جبالیا» شمال نوار غزه اعدام شده باشند، پیدا شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید