حماس از احتمال کشته شدن 3 اسیر اسرائیلی بر اثر بمباران در غزه خبر داد

اخیرا سربازان ارتش اسرائیل نیز به اشتباه 3 گروگان اسرائیلی در نوار غزه را با وجود این‌که پرچم سفیدی بالا برده‌ بودند، به ضرب گلوله خودی کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش «حماس»، شنبه دوم دی، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل ادامه بمباران اسرائیل بر نوار غزه، ارتباط خود را با گروه مسئول نگهداری از 5 اسیر اسرائیلی از جمله سه نفری که چند روز پیش در ویدیویی با عنوان: «نگذارید پیر شویم» ظاهر شده بودند، از دست داده است.

از ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، نقل شده که این جنبش معتقد است که این تعداد از اسرا در ادامه حملات اسرائیل به نوار غزه کشته شده‌اند.

شاخه نظامی حماس در این بیانیه‌ اعلام کرد که در نتیجه ادامه بمباران وحشیانه اسرائیل، ارتباط با گروه مسئول نگهداری پنج تن از اسرای اسرائیلی از جمله «حاییم گرشون پری»، «یورام ایتاک متزگر» و «امیرام اسرائیل کوپر»، قطع شده است.

در این بیانیه گفته شده«ما احتمال می‌دهیم که اسرا در یکی از حملات اسرائیل به نوار غزه کشته شده‌ باشند.»

این بیانیه القسام پس از آن صادر می‌شود که ویدیوی جدیدی از این گروگان‌ها با عنوان: «بعد از مدتی کوتاه...چه اتفاقی افتاد؟» منتشر شده است.

«نگذارید پیر شویم»

گردان‌های القسام پیش از این در حساب کاربری خود بر شبکه «تلگرام»، ویدیویی را منتشر کرده بود که در مقدمه آن عبارت «نگذارید پیر شویم» به سه زبان عبری، عربی و انگلیسی نوشته شده بود و 3 گروگان سالمند اسرائیلی فوق‌الذکر‌ را نشان می‌داد که یکی از آن‌ها خود را «حاییم گرشون پری» 79 ساله معرفی کرد.

این گروگان اسرائیلی گفت: «من اینجا با گروهی از سالمندان هستم که همگی از بیماری‌های مزمن و از شرایط بسیار سختی رنج می‌برند، شما باید ما را به هر قیمتی آزاد کنید، ما نمی‌خواهیم قربانی حملات نیروی هوایی شویم، ما را بدون قید و شرط آزاد کنید».

او در پایان پیام خود گفت: «نگذارید پیر شویم» و سپس دو گروگان دیگر که در این ویدئو حضور داشتند همین پیام را تکرار کردند.

ویدیوی تروریستی

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، پیشتر و در واکنش به ویدیوی منتشر شده توسط جنبش حماس، آن را «ویدیوی تروریستی» توصیف و تاکید کرد که ارتش اسرائیل برای بازگرداندن گروگان‌ها در اسرع وقت، تلاش می‌کند.

شایان ذکر است که این ویدیوها از برخی گروگان‌های اسرائیلی تنها ساعاتی پس از آن منتشر شد که هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل اذعان کرد که سربازان اسرائیلی به اشتباه 3 گروگان اسرائیلی را در نوار غزه با وجود این‌که پرچم سفید بالا برده‌ بودند، به ضرب گلوله خودی کشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید