العلیمی از تلاش‌های سعودى برای احیای روند سیاسی در یمن قدردانی کرد

رئیس شورای ریاستی یمن تأیید کرد که این شورا و دولت با همه ابتکارات صلح، احیای نهادهای دولتی و بهبود شرایط زندگی شهروندان همکاری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن روز یکشنبه سوم دی، از تلاش‌های ستودنی پادشاهی عربی سعودی برای دستیابی به آتش‌بس در یمن و احیای روند سیاسی، قدردانی کرد.

العلیمی تاکید کرد که شورا و دولت با تمام ابتکاراتی که به صلح، احیای نهادهای دولتی و بهبود شرایط زندگی شهروندان از جمله کارمندان بخش دولتی در مناطق تحت کنترل اجباری حوثی‌ها منجر می‌شود، همکاری می‌کند.

این اظهارات العلیمی در جریان دیدارش با احمد فاروق سفیر جمهوری عربی مصر صورت گرفت که در آن تحولات اوضاع یمن بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، در این دیدار همچنین تلاش‌های سازمان ملل برای آغاز یک روند سیاسی بر اساس اقدامات پادشاهی عربستان سعودی و سلطنت عمان طبق مراجع مورد قبول در سطح ملی، منطقه‌ای و بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دولت یمن نیز از بیانیه فرستاده سازمان ملل در خصوص تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به نقشه راه برای پایان جنگ و حل بحران یمن استقبال کرد.

وزارت امور خارجه یمن در بیانیه‌ای که شامگاه شنبه صادر کرد، بار دیگر بر برخوردهای مثبت دولت با تمامی ابتکارات با هدف حل و فصل بحران یمن از راه‌های مسالمت‌آمیز مطابق با سه اصل ابتکار خلیجی و سازوکارهای اجرایی آن تاکید کرد.

این بیانیه همچنین بر نتایج کنفرانس گفتگوی جامع ملی و قطعنامه 2216 شورای امنیت به گونه‌ای که به آرزوها و امیدهای مردم یمن دست یابد، تاکید کرد.

وزارت امور خارجه یمن از همه تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی و سلطنت عمان برای پیشبرد راه‌حل و از سرگیری روند سیاسی تشکر کرد.

پیش از این نماینده سازمان ملل متحد گفته بود که نقشه راه سازمان ملل شامل آتش بس، پرداخت حقوق کارکنان، بازگشایی جاده‌های تعز و کاهش محدودیت‌ها در فرودگاه صنعا و بندر حدیده است.

هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل متحد تایید کرد که طرف‌های یمنی به مجموعه‌ای از اقدامات متعهد شده‌اند که اجرای آتش‌بس در تمام مناطق یمن را شامل می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید