استقبال سعودی از قطعنامه شورای امنیت برای کمک‌رسانی فوری به غزه

به‌موجب این قطعنامه شورای امنیت‌ سازوکاری بین‌المللی برای رساندن فوری کمک‌های بشردوستانه به غزه ایجاد می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای کمک‌‌رسانی بشردوستانه فوری به ساکنان نوار غزه استقبال کرد.

به‌گزارش خبرگزاری «واس» وزارت خارجه سعودی شامگاه شنبه دوم دی با صدور بیانیه اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی از قطعنامه شورای امنیت برای کمک‌‌رسانی بشردوستانه فوری به غزه استقبال می‌کند.

در این بیانه آمده است:«وزارت خارجه سعودی استقبال پادشاهی عربی سعودی از صدور قطعنامه شماره 2720 شورای امنیت که خواهان اتخاذ گام‌های عاجل برای اجازه فوری به رساندن کمک‌های بشردوستانه به‌طور گسترده، امن و بدون موانع و فراهم‌سازی شرایط لازم برای توقف پایدار جنگ است را ابراز می‌دارد».

در این بیانه نیز آمده است که پادشاهی عربی سعودی از جامعه بین‌المللی می‌خواهد ضمن عمل به وظایف خود فورا برای اقدامات تجاوزکارانه سیستماتیک اشغالگر اسرائیلی علیه غیرنظامیان بی‌گناه، شامل کشتار و کوچ اجباری که نقض قوانین بین‌المللی و انسانی است، حد گذاشته و به آن پایان دهد.

در بیانیه وزارت خارجه سعودی همچنین آمده که سعودی امیدوار است صدور این قطعنامه از سوی شورای امنیت گامی در جهت صحیح برای رسیدن به آتش‌بس فراگیر و حفاظت از غیرنظامیان در نوار غزه باشد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه قطعنامه‌ای را که به‌موجب آن سازوکاری بین‌المللی برای رساندن فوری کمک‌های بشردوستانه به غزه ایجاد می‌شود، تصویب کرد. این قطعنامه که پیش‌نویس آن از سوی امارات متحده عربی ارائه شده با تایید 13 کشور اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت تصویب شده و ایالات متحده آمریکا و روسیه از رای دادن به آن امتناع کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید