ویدیوی «تمسخر» سربازان اسرائیلی درباره کوچ اجباری فلسطینی‌ها و ویرانی نوار غزه

انتشار ویدیوهای جنجال‌برانگیز سربازان اسرائیلی از میدان جنگ در غزه انتقادات کاربران شبکه‌های را برانگیخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه بمباران‌های گسترده و کور اسرائیل علیه غیرنظامیان در نوار غزه که با هدف با خاک یکسان کردن زیرساخت‌ها، مراکز حیاتی و منازل مسکونی و کشتار و کوچاندن اجباری ساکنان آن به سوی جنوب این باریکه صورت می‌گیرد، سربازان اسرائیلی با نشر ویدیویی با مضمون کوبیدن بر در یک باب منزل مسکونی خالی، ویرانی کامل و نبود ساکنان آن را به «تمسخر» گرفتند.

در این ویدیوی سربازان اسرائیلی که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، صحنه‌هایی از فجایع وارد آمده بر نوار غزه که به ویرانی مناطق وسیعی از این باریکه و آواره شدن ساکنان آن منجر شده است، به سخره گرفته شده است.

Advertisement

واکنش کاربران

انتشار این ویدیوی نیز موجی از نارضایتی را در شبکه‌های اجتماعی به ویژه در پلتفرم «ایکس» به راه انداخته و مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفته که این‌گونه اقدامات سربازان اسرائیلی را «غیرانسانی» و «مشمئزکننده» توصیف کردند.

پیشتر، چند ویدیو از سربازان اسرائیلی منتشر شده بود که در آن در حال تفتیش منازل ساکنان غزه و در برخی از کلیپ‌ها نیز یک فروشگاه اسباب‌بازی را ویران، یا سعی کردند مواد غذایی را آتش بزنند، یا در حال رقص و شادی و سر دادن شعارهای نژادپرستانه همزمان با تخریب عامدانه در غزه بودند، که این اقدامات جنجالی آنها اخیر علاوه بر برانگیختن انتقادات کاربران و افکار عمومی، تبلیغات جنگ اسرائیل را با مشکل مواجه ساخته است.

ارتش اسرائیل اخیرا اعلام کرد در مورد ویدیویی که ایستادن یک سرباز زن اسرائیلی بر روی خاکریزی مقابل تانک مرکاوا در لحظه شلیک آن را نشان می‌دهد، تحقیق می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید