دیدبان حقوق بشر اروپا-مدیترانه: بیش از 8 هزار فلسطینی در زندان‌های اسرائیل هستند

طبق این گزارش، مقامات اسرائيل درباره وقوع شکنجه و مرگ فلسطینیان بازداشتی در 11 هفته گذشته تحقیقی انجام نداده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر اروپا-مدیترانه، شنبه 2 دی تایید کرد، اسرائیل بیش از 8 هزار فلسطینی را زندانی کرده که حدود 1200 تا 1400 نفر آنان از ساکنان غزه پس از حمله هفت اکتبر، بازداشت شده‌اند.

این سازمان حقوق بشری خواستار تشکیل یک گروه بین‌‎المللی برای دیدار از زندان‌هایی شد که فلسطینی‌ها در آن در معرض شکنجه، بدرفتاری، مرگ و ناپدید شدن اجباری هستند.

بنا به به گزارش دیدبان حقوق بشر اروپا-مدیترانه، مقامات اسرائیلی به طور فزاینده‌ای بازداشت فلسطینی‌ها را افزایش داده و دامنه رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز با زندانیان را نیز وخیم‌تر شده است.

طبق این گزارش، مقامات اسرائيل درباره وقوع شکنجه و مرگ فلسطینیان بازداشتی در 11 هفته گذشته تحقیقی انجام نداده است.

به گفته این سازمان، شهادتنامه‌های زندانیان آزادشده و وکلای حقوق بشر، به علاوه تصاویر و ادله ویدیویی، شرایط ناگوار نگهداری این زندانیان، روش‌های مختلف شکنجه و بدرفتاری علیه آنان به دست نیرو‌های اسرائیلی را نشان می‌دهد.

طبق این گزارش، این صحنه‌ها نشان‌دهنده ضرب و شتم شدید و تحقیر عمدی است و احتمال ان می‌رود که زندانیان به دلیل عدم دسترسی به وکیل، ترس از انتقام‌جویی و نبود نهادهای نظارتی بین‌المللی برای دسترسی به مراکز بازداشت و زندان‌ها، توانایی گزارش کردن چنین اقداماتی را نداشته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید