ده‌ها کشته و زخمی در ادامه حمله زمینی اسرائيل به مركز نوار غزه

طبق اعلان ارتش اسرائیل، عملیات زمینی در نوار غزه ادامه دارد و در برخی مناطق شدت بیشتری به خود به می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حمله زمینی ارتش اسرائيل به مرکز نوار غزه، گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ده‌ها فلسطینی است در حالی به ساکنان تعدادی از مناطق هشدارهایی مبنی بر برای تخلیه منازل و کوچ اجباری به سوی جنوب باریکه صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری «فلسطین»، در پی حمله نیروهای اسرائیل شامگاه جمعه 1 دی، به اردوگاه «نصیرات» در مرکز نوار غزه، 18 فلسطینی کشته شدند. این خبرگزاری به نقل از منابع محلی نوشت جنگنده‌های اسرائیل چندین منزل در خیابان عشرین (بیستم) شرق اردوگاه «نصیرات» در مرکز نوار غزه را بمباران کردند که در بمباران یک منزل، دست‌کم 18 فلسطینی کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

در ادامه این گزارش آمده است که یکی از کارمندان شبکه تلویزیونی «الاقصی» با تعدادی از افراد خانواده‌اش در یک بمباران در همان منطقه کشته شدند.

هم‌زمان، جنگنده‌های اسرائیلی یک پایگاه تصفیه آب در خیابان غزه قدیم در شهرک «جبالیا» در مرکز نواز غزه را بمباران کردند. همچنین توپخانه اسرائیل یک خانه در محله «الامل» در شهر «‌خان‌یونس» را مورد حملات خود قرار داد.

در همین راستا، جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی مناطق مجاور بیمارستان «امل» وابسته به این سازمان را به شدت بمباران کرد.

این در حالی است که طبق اعلان ارتش اسرائیل، عملیات زمینی در نوار غزه ادامه دارد و در برخی مناطق شدت بیشتری به خود به می‌گیرد. بر اساس بیانیه ارتش، عملیات زمینی در برخی مناطق از جمله شمال، جنوب و مرکز نوار غزه شدت بیشتری به خود گرفته به طوری که در «خان‌یونس» به اوج خود رسیده، در حالی که شمال نوار غزه شاهد تشدید فعالیت در منطقه «جبالیا» است که کاملا تحت کنترل درآمده است.

از سوی دیگر، ارتش اعلام کرد 40 سرباز خود در جبهه‌های نوار غزه در 24 ساعت گذشته مجروح شدند که حال 8 تن آن‌ها وخیم گزارش شده است. طبق آمار جدید اعلام شده، تعداد مجروحان ارتش از آغاز جنگ به 1929 تن افزایش یافته است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید