اسرائیل از بمباران زیرساخت‌های عملیاتی و یک قرارگاه نظامی حزب‌الله خبر داد

خبرنگار «العربیه» جمعه گزارش داد که بر اثر بمباران و درگیری در جنوب لبنان، 3 سرباز اسرائیلی کشته و 4 نفر زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شنبه دوم دی اعلام کرد که اهداف مرتبط با حزب‌الله لبنان از جمله زیرساخت‌های عملیاتی و یک قرارگاه نظامی را هدف قرار داده است.
همزمان، خبرگزاری ملی لبنان شنبه گزارش داد که توپخانه ارتش اسرائیل، حومه شهرک‌های «عیتا الشعب» و «رامیه» در جنوب لبنان را زیر آتش گرفت.
اسرائیل شامگاه جمعه، گلوله‌هایی منور در آسمان بخش‌های غربی و مرکزی جنوب لبنان تا رودخانه لیطانی شلیک کرد و هواپیماهای شناسایی اسرائیل در طول شب گذشته بر فراز روستاهای منطقه صور و سواحل دریا در پرواز بودند.

کشته‌شدن 3 سرباز اسرائیلی

از سوی دیگر، خبرنگار «العربیه» جمعه گزارش داد که بر اثر بمباران و درگیری در جنوب لبنان، 3 سرباز اسرائیلی کشته و 4 نفر زخمی شدند.
در واکنش، ارتش اسرائیل روز گذشته اعلام کرد که پس از شلیک موشک به سمت اسرائیل، یک موضع نظامی و زیرساخت‌های متعلق به حزب‌الله لبنان را بمباران کرده است. در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «در جریان تخلیه زخمی‌های ارتش پس از شلیک موشک از جنوب، درگیری میان عوامل مسلح حزب‌الله و ارتش اسرائیل در مرز رخ داد».

آژیر خطر در مرکز یونیفیل

به گزارش خبرگزاری لبنان، همزمان به دنبال بمباران شهرک مرزی ناقوره در جنوب لبنان از سوی اسرائیل، آژیرهای خطر جمعه در مقر نیروی موقت سازمان ملل در لبنان «یونیفیل» در این منطقه به صدا درآمد.
«یونیفیل» در این ماه با اعلام این که یک موضع آن در جنوب لبنان بمباران شده، نسبت به احتمال افزایش «خطای محاسباتی» که می‌تواند منجر به بروز درگیری گسترده‌تر» در مرز لبنان و اسرائیل شود، هشدار داد.
فرمانده «یونیفیل» نیز هفته گذشته تأکید کرد که با تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله و اسرائیل، وضعیت در جنوب لبنان «متشنج» و «خطرناک» است.
حزب‌الله از زمان آغاز جنگ میان حماس و اسرائیل در نوار غزه، حملات موشکی شبه‌روزانه را به اسرائیل آغاز کرده و اسرائیل نیز جنوب لبنان را هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار می‌دهد که تاکنون به کشته‌شدن ده‌ها عضو حزب‌الله و چندین غیرنظامی انجامیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size