اداره گذرگاه‌ها در غزه حرکت تانک‌های اسرائیلی در نزدیکی مرز با مصر را تکذیب کرد

پیش‌تر رسانه‌های اسرائیلی از حمله ارتش این کشور در امتداد مرز مصر و نوار غزه با هدف کنترل محور فیلادلفیا و تخریب تونل‌های قاچاق سلاح به گروه‌های فلسطینی خبر داده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «شهاب» فلسطین، شنبه 2 دی، به نقل از سازمان گذرگاه‌های فلسطینی در غزه گزارش داد که طرف مصری هرگونه اطلاعاتی در مورد قصد اسرائیل برای تحرک نظامی در امتداد محور مرزی میان مصر و غزه را تکذیب کرد.

این خبرگزاری به نقل از این مقامات این سازمان اعلام کرد که تمام اطلاعات میدانی درباره تحرکات نظامی اسرائیل در مرز با مصر از کرم شالوم نادرست است.

در همین راستا، کانال خبری قاهره به نقل از منابع آگاه مصری، شنبه گزارش رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر انجام عملیات زمینی تانک‌ها از گذرگاه کرم شالوم تا محور فیلادلفیا در مرز غزه و مصر را تکذیب کرد.

تخریب تونل‌های حماس

رسانه‌های اسرائیلی، چهارشنبه از حمله ارتش اسرائیل در امتداد مرز مصر و نوار غزه با هدف کنترل محور فیلادلفیا و تخریب تونل‌های مورد استفاده برای قاچاق سلاح به گروه‌های فلسطینی خبر داده بودند.

محور فیلادلفیا یا صلاح‌الدین از دریای مدیترانه در شمال تا گذرگاه کرم شالوم در جنوب در امتداد مرز مصر با نوار غزه که حدود 14 کیلومتر است، امتداد دارد.

معاهده صلح «کمپ دیوید» که مصر در سال 1979 با اسرائیل امضا کرد، یک منطقه حائل را در امتداد مرز یا آن‌چه به عنوان محور فیلادلفیا شناخته می‌شد، تعیین کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید