کشته و مجروح شدن چندین سرباز اسرائیلی در تبادل آتش با جنوب لبنان

ارتش اسرائیل جمعه کشته شدن یکی از سربازان خود طی درگیری‌ها در مرز با جنوب لبنان را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که تنش‌ها در مرز اسرائیل و لبنان همچنان ادامه دارد، خبرنگار «العربیه» جمعه، یکم دی گزارش داد که بر اثر گلوله‌باران و تبادل‌آتش با جنوب لبنان، 3 نظامی اسرائیلی کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند.

بنا به این گزارش درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان حزب‌الله و ارتش اسرائیل در جریان تخلیه مجروحان جنگی اسرائیلی در پی شلیک موشک از جنوب لبنان به سوی آن‌ها، در مرز دو کشور ادامه یافته است.

ارتش اسرائیل جمعه یکم دی کشته شدن یکی از سربازان خود طی درگیری‌ها در مرز با جنوب لبنان را تایید کرد.

خبرگزاری لبنان، جمعه گزارش داد که همزمان با این درگیری‌ها و در پی بمباران اسرائیل بر مناطق جنوب لبنان، آژیرهای خطر در مقر نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان «یونیفل» در شهر مرزی ناقوره در جنوب لبنان به صدا درآمده است.

نیروی صلح‌بان بین‌المللی «یونیفل» بلافاصله در این خصوص اظهارنظری نکرده و خبرگزاری نیز جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نداده است.

پیش‌تر «یونیفل» ضمن اشاره به هدف گرفته شدن مقرهای آن طی ماه جاری در جنوب لبنان درباره افزایش احتمال «خطای محاسباتی که می‌تواند منجر به درگیری گسترده‌تری» در مرز لبنان و اسرائیل شود، هشدار داد.

فرمانده نیروی حافظ سازمان ملل در لبنان نیز هفته گذشته تاکید کرد که وضعیت در جنوب لبنان با تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله و اسرائیل «متشنج» و «خطرناک» شده است.

شایان ذکر است که حزب‌الله لبنان از ابتدای جنگ اسرائیل علیه نوار غزه که با حمله هفتم اکتبر حماس آغاز شده، تقریباً به طور روزانه حملات موشکی محدودی را به مقرهای نظامی، شهرها، شهرک‌ها و روستاهای شمال اسرائیل که خالی از سکنه شده، انجام می‌دهد که در مقابل آن اسرائیل جنوب لبنان با آتش چندبرابری هدف حملات هوایی، موشکی و توپخانه‌ای شدید خود قرار داده که تاکنون به کشته شدن ده‌ها نفر از اعضای حزب‌الله و غیرنظامیان لبنانی منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید