نیویورک تایمز: اسرائیل از بمب‌های 2 هزار پوندی در بمباران غزه استفاده کرد

سخنگوی ارتش اسرائیل: اولویت اسرائیل، نابودی حماس است و موضوع این بمب‌ها متعاقبا پیگیری خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن که جنگ غزه از سوی برخی کارشناسان، به‌عنوان بی‌رحمانه‌ترین جنگ تاریخ، توصیف شد، تصاویر ماهواره‌ای و قطر گودال‌های ایجادشده در اثر بمباران نوار تحت محاصره، استفاده اسرائیل از بمب‌های بزرگ 2000 پوندی (900 کیلوگرم) را نشان دادند.

بر اساس تازه‌تزین تحلیل تصویری روزنامه «نیویورک تایمز»، اسرائیل در طول شش هفته نخست جنگ غزه، به شکلی روتینی از یکی از بزرگترین و ویران‌کننده‌ترین بمب‌های زرادخانه خود علیه مناطق مسکونی، استفاده کرده است.

208 گودال

بر مبنای آنالیز تصاویر ماهواره‌ای از جنوب غزه و ارزیابی یک برنامه هوش مصنوعی، اندازه قطر دهانه‌ گودال‌های ناشی از بمب‌ها، حدود 40 فوت یا بیشتر است.

به گفته کارشناسان، تنها بمب‌هایی به‌ وزن 2 هزار پوند می‌تواند چنین گودالی با این قطر را در زمین‌های شنی و سبک غزه ایجاد کنند.

تصاویر ماهواره‌ای و صحنه‌های برداشته شده به‌ وسیله پهپاد، 208 گودال را نشان دادند.

از سوی دیگر، یک سخنگوی ارتش اسرائیل در واکنش به این موضوع تاکید کرد که «اولویت اسرائیل، نابودی حماس است و موضوع این بمب‌ها متعاقبا پیگیری خواهد شد».
او همچنین مدعی شد که ارتش اسرائیل، «تمام اقدامات احتیاطی ممکن را برای کاهش آسیب به غیرنظامیان انجام می‌دهد».

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اخیرا، ارسال محموله‌های بمب‌های کوچک که آن را برای محیط‌های شهری مانند غزه مناسب‌تر می‌داند، به ارتش اسرائیل، افزایش داده است.

با این حال، واشینگتن از اکتبر گذشته، بیش از 5000 مهمات از نوع «ام‌کا-84» با وزن 2 هزار پوند را برای اسرائیل ارسال کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید