تیپ پیاده نظام «گولانی» اسرائیل پس از تحمل خسارات سنگین از غزه عقب‌نشینی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی، پنج‌شنبه 30 آذر خبر دادند که تیپ پیاده‌ نظام «گولانی» پس از دوماه درگیری شدید از نوار غزه عقب‌نشینی کرد.

شبکه تلویزیونی 13 اسرائیل، گزارش داد که سربازان گولانی پس از متحمل‌شدن خسارات سنگین، غزه را برای سازماندهی مجدد صفوف خود ترک کردند.

به گفته این شبکه اسرائیلی تصمیم عقب‌نشینی تیپ گولانی از جبهه جنگ پس از روزهای طولانی از نبرد که طی آن نیروهای تیپ متحمل خسارات سنگینی شده و صدها افسر و سرباز پیاده نظام کشته و زخمی شدند، گرفته شد.

ارتش اسرائیل در 14 دسامبر سال جاری اعلام کرده بود که سرهنگ شاعر برکای، فرمانده ارشد یکی از گردان‌های تیپ گولانی به همراه 5 سرباز دیگر در جریان وقوع انفجاری در نوار غزه زخمی شد.

پیشتر نیز ارتش اسرائیل از کشته‌شدن 10 سرباز و افسر اسرائیلی که 8 تن از آنها از گردان 12 تیپ گولانی بودند، خبر داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، کشته شدن سربازان تیپ گولانی در جریان کمین در شجاعیه را یک حادثه دردناک توصیف کرد.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه اعلام کرد که کنترل محله شجاعیه در نوار غزه را به دست گرفته است، محله‌ای که درگیری‌ها در آن به عنوان خشن‌ترین و وحشیانه‌ترین نبردها توصیف شده است.

این روزنامه افزود که لشکر 36 «نابودی قدرت‌های اساسی حماس» در شجاعیه را به پایان رسانده است و نیروهای اسرائیلی «به انجام عملیات محدود در محله برای نابودی زیرساخت های باقی مانده حماس و کشتن مسلحانی که هنوز در مناطقی از این محله مخفی هستند را ادامه می‌دهند.»

از سوی دیگر، گردان‌های القسام، شاخه نظامی گروه حماس، روز پنج‌شنبه از کشته شدن 19 نظامی اسرائیلی در نبردهای نوار غزه خبر داد.

20 هزار قربانی

اسرائیل در پاسخ به حمله بی‌سابقه حماس در 7 اکتبر به شهرک‌های اطراف نوار غزه که به گفته مقامات اسرائیلی، 1200 کشته برجای گذاشت، حملات هوایی بی سابقه به غزه و «محاصره کامل» این باریکه را آغاز کردند. از 27 اکتبر، حمله زمینی گسترده اسرائیل به نوار غزه نیز آغاز شد.

وزارت بهداشت فلسطین اخیرا اعلام کرد که تایید کرد که از آغاز جنگ در نوار غزه تاکنون بیش از 20 هزار فلسطینی کشته شدند و احتمالاً هزاران جسد همچنان زیر آوار مدفون شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید