السیسی و اردوغان درباره اوضاع غزه و تلاش‌های کمک‌رسانی بشردوستانه گفت‌وگو کردند

در این مکالمه تلفنی اردوغان بر اهمیت ادامه تلاش‌ها از سوی کشورهای اسلامی برای تضمین دست‌یابی به آتش‌بس دائمی در غزه تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر چهارشنبه 29 آذر طی گفت‌وگویی تلفنی اوضاع در غزه و تلاش‌های برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به ساکنان این باریکه را مورد بررسی قرار دادند.

خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گزارش داد که اردوغان در گفت‌وگو با همتای مصری خود بر اهمیت ادامه تلاش‌ها از سوی کشورهای اسلامی برای تضمین دست‌یابی به آتش‌بس دائمی در غزه تاکید کرد.

از طرفی دفتر ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که در مکالمه تلفنی رهبران دو کشور «راهکارهای تقویت روابط فی‌مابین دو کشور، گسترش زمینه‌های همکاری در راستای تامین منافع ملت‌های دو کشور و آخرین تحولات منطقه‌ای و به‌ویژه تلاش‌ها برای توقف جنگ و رساندن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه» مورد بررسی قرار گرفت.

از سوی دیگر اردوغان برای عبدالفتاح السیسی که به تازگی مجددا به عنوان رئیس جمهوری مصر انتخاب شده است آرزوی توفیق و ابراز امیدواری کرد که دوره جدید ریاست جمهوری السیسی باعث خیر و تحول مثبت در روابط میان آنکارا و قاهره شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید