اسرائیلی منطقه وسیعی در خان‌یونس را تخلیه کرد؛ بمباران شمال و مرکز غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش تلویزیون «فلسطین»، در هفتاد و ششمین روز جنگ متوالی در نوار غزه، اسرائیل پنج‌شنبه 30 آذر در حملات خود اردوگاه «البریج»، «جبالیا»، شمال و مرکز نوار غزه را بمباران کرد.

هچنین عملیات نظامی اسرائیل در «خان‌یونس» جنوب نوار غزه ادامه دارد.

اسرائیل دستور به تخلیه منطقه وسیعی در «خان‌یونس» از بزرگترین شهرهای جنوب غزه، داد. دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) اعلام کرد که ارتش دستور به تخلیه فوری یک منطقه به وسعت 20% شهر خان‌یونس داده است.

اسرائیل، چهارشنبه 29 آذر نزدیکی بیمارستان اروپایی در شهر «خان‌یونس» پناهگاه شمار زیادی از آوارگان را بمباران کرد که 25 فلسطینی در این حمله کشته شدند.

حملات مجدد کرانه باختری

به گزارش خبرگزاری «فلسطین»، نیروهای اسرائیلی به چندین شهرک و منطقه در کرانه باختری حمله کردند.

حملات اسرائیل شامل؛ اردوگاه «عین السلطان» در اریحا، «قلقیلیه» در شمال کرانه باختری، و شهرک‌های «بیت امر»، «بنی نعیم»، «الظاهریه» در استان الخلیل تا جنوب شهر «یعبد» غرب جنین می‌شود.

همچنین یک نیروی پیاده اسرائیلی به «یعبد» حمله کرد که نیروهای اسرائیلی آتش گشودند، اما از خسارات و زخمی‌ها گزارش نشده است.

همچنین نیروهای اسرائیلی به شهرک «تقوع» شرق بیت لحم حمله و یک جوان را از پس یورش به خانه‌اش دستگیر کردند، علاوه بر آن به روستای «عراق بورین» جنوب نابلس، «بیت لاقیا» جنوب غربی رام الله، «بیت وزن» غرب نابلس و «البیره» حمله کردند.

از هفت اکتبر آغاز جنگ اسرائیل و حماس، 20 هزار فلسطینی از جمله 8 هزار کودک و 6200 زن کشته شدند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، شمار مجروحان فلسطینی به 52600 نفر رسید و 6700 نفر همچنان مفقود هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید