ارتش اسرائیل: جنوب لبنان تا زمانی که حزب‌الله در آن حضور دارد «منطقه جنگی» است

اویخای ادرعی: از آغاز جنگ تاکنون حزب‌الله همواره تلاش کرده تا لبنان و ساکنان جنوب لبنان را به پرتگاه‌های خطرناکی بکشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل در واکنش به ادامه تشدید تنش‌ها در جبهه شمالی و تاکید بر موضع خود برای ایجاد منطقه حائل و عقب‌راندن شبه‌نظامیان حزب‌الله تا شمال رودخانه لیطانی اعلام کرد که جنوب لبنان تا زمانی که حزب‌الله در آن حضور دارد، «منطقه جنگی» است.

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه 30 آذر همچنین در ادامه پیام‌های هشدارآمیز خود گفت که حزب‌الله تلاش می‌کند لبنان را به سوی پرتگاه‌های خطرناکی بکشاند.

اویخای ادرعی، سخنگوی عربی‌زبان ارتش اسرائیل در این‌باره گفت «منطقه جنوب لبنان، منطقه‌ای جنگی است و تا زمانی که حزب‌الله به استقرار نیروهای خود در آن و انجام حملات خود از آنجا ادامه دهد، بر همین منوال این منطقه جنگی خواهد ماند».

ادرعی افزود: «از آغاز جنگ تاکنون حزب‌الله همواره تلاش کرده تا لبنان و ساکنان جنوب لبنان را به پرتگاه‌های خطرناکی بکشاند».

شایان ذکر است که یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل یکشنبه گذشته هشدار داد که ارتش کشورش هر سطح از تنش‌افزایی حزب‌الله لبنان را با سطحی پنج برابر آن پاسخ خواهد داد.

اسرائیل اخیرا و در پی تشدید فشارهای بین‌المللی برای جلوگیری از گسترش دامنه جنگ در منطقه، خواستار ایجاد منطقه‌ای حائل در جنوب لبنان با استقرار ارتش لبنان در این منطقه و نظارت فرانسه و آمریکا و سازمان ملل بر مرزها و عقب‌نشینی حزب‌الله به شمال رودخانه لیطانی شده بود.

در همین راستا دانیال هگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل شامگاه پنج‌شنبه ضمن اشاره به ادامه حملات حزب‌الله به شهرک‌های شمال اسرائیل بر عقب راندن حزب‌الله لبنان از مجاورت با مرزهای شمالی کشورش تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید