گروه «الجهاد» تصاویری از درخواست کمک دو اسیر اسرائیلی منتشر کرد

دو اسیر در بند «الجهاد» به نام‌های «گادی موسی» و «ایلاد کتزیر» خواستار تلاش بیشتر برای آزادی و پیوستن به خانواده‌های خود شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گردان‌های «القدس» شاخه نظامی گروه «الجهاد»، دوشنبه 28 آذر، ویدئویی در تلگرام، از دو اسیر اسرائیلی که خواستار آزادی خود هستند، منتشر کرد.

این دو فرد، در ویدئویی کوتاه خود را گادی موسی و ایلاد کتزیر معرفی کرده و خواستار تلاش بیشتر برای آزادی و پیوستن به خانواده‌های خود شدند.

موسی در حالی که به دوربین نگاه می‌کرد، گفت: «هر لحظه داریم می‌میریم، ما در وضعیت غیر قابل تحملی قرار داریم». این دو در حالی مقابل دوربین ظاهر شدند که از وزنشان کاسته شده بود.

موسی، کشاور و 79 سال سن دارد و از یک مجتمع مسکونی در هفت اکتبر حمله حماس به اسرائیل اسیر شد. کتزیر 47 ساله و در یک ساختمانی با مادرش اسیر شد که بعدها مادرش آزاد شد. بر اساس گزارش‌ها پدرش کشته شده است.

گروه حماس دوشنبه 27 آذر یک ویدئوی کوتاه از سه اسیر کهنسال اسرائیلی را منتشر کرده است و اسرائیل انتشار این ویدئوی حماس را محکوم کرد.

اسرائیل و حماس بر آتش‌بس موقت به مدت یک هفته در آخر نوامبر با میانجیگری قطر و مصر به توافق رسیدند که بیش از صد اسیر اسرائیلی در مقابل 240 زن و کودک فلسطینی از زندان‌های اسرائیلی آزاد شدند.

مقامات اسرائیلی مرگ برخی از اسرا در غزه را اعلام کردند و ارتش اسرائیل از کشته شدن سه اسیر اسرائیلی به دست نیروهای خودی خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید