شیخ مشعل الاحمد، امیر جدید کویت ادای سوگند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ مشعل الاحمد الصباح، صبح چهارشنبه 29 آذر، در مجلس ملی کویت به عنوان امیر کشور سوگند یاد کرد.

رهبران کشورها و شخصیت‌های سیاسی که در سه روز گذشته به کویت سفر کرده بودند، درگذشت امیر راحل را به شیخ مشعل تسلیت گفتند.

شیخ مشعل الاحمد در 27 دسامبر 1940 به دنیا آمد و در کنار خانواده حاکم بر کویت تریبت و پرورش یافت. وی فرزند هفتم خانواده احمد الجابر الصباح دهمین امیر کویت و برادر سه حاکم؛ شیخ جابر الاحمد الصباح، شیخ صباح الاحمد الصباح و شیخ نواف احمد الصباح است، وی تحصیلات خود را در مدرسه «المبارکیه» در کویت آغاز کرد و برای ادامه تحصیلات نظامی به بریتانیا رفت.

شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح، هفدمین امیر کویت، با فعالیت‌های امنیتی و نظامی که بیش از 56 سال عمر خود را پس از فارغ التحصیلی از دانشکده پلیس هندن بریتانیا در سال 1960، صرف کرده بود، وارد دنیای سیاست شد. وی به مدت 13 سال (از سال1967 تا 1980) به عنوان رئیس بازرسی کل منصوب و این سازمان توسط او به اداره امنیت کشور کویت تبدیل شد.

همچنین او در 13 آوریل 2004 به عنوان معاون رئیس گارد ملی، نهادی نظامی و مستقل از نیروهای ارتش و پلیس کویت که هدف از آن کمک به نیروهای مسلح و نهادهای امنیتی عمومی و کمک به تحقق اهداف دفاع ملی است، با درجه وزیر منصوب شد.

شیخ مشعل که از او به عنوان یکی از مهم‌ترین مقامات امنیتی کویت یاد می‌شود، به تدریج در پست‌های وزارت کشور ارتقا یافت تا این‌که از سوی شیخ جابر در سال 2004 به عنوان معاون رئیس گارد ملی با درجه وزیر منصوب شد و بر این پست تا 8 اکتبر 2020 زمان ولی‌عهدی خود، به توصیه برادر فقیدش شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح و بیعت مجلس ملی باقی ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید