اسرائیل اطلاعات تازه‌ای از فرمانده کل گردان‌های «القسام» فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش وب‌سایت اسرائیلی «والا»، «ابوخالد» با نام مستعار «محمد ضیف» برخلاف تصورات اسرائیل، در سلامتی کامل به سر می‌برد.

اسرائیل سال‌ها باور داشت که وضعیت جسمی محمد ضیف، فرمانده کل گردان‌های «القسام»، شاخه نظامی حماس رضايت‌بخش نیست و اين فرد با نام «محمد دیاب ابراهیم مصری» 58 ساله در غزه، همیشه تحت مراقبت پرستاری است که با آمبولانس‌ها منتقل می شود، یا همیشه روی ویلچر نشسته و از مشکلات زیادی رنج می‌برد.

وب‌سایت خبری اسرائیلی «والا» سه‌شنبه 28 آذر و شبکه «i24NEWS » اسرائیلی گزارش دادند، اسرائیل، اطلاعات حساس تازه‌ای از سلامت او در پی انتشار چند کلیپ ویدئویی به دست آورده و تایید کردند، «ابوخالد» ملقب به محمد ضیف از سلامتی کامل برخلاف آنچه تصور شده، برخوردار است.

در این گزارش آمده، «ضیف» در یکی از ویدئوها با پاهای خود در حال راه رفتن است و ویدئوی دیگری او را بر روی صندلی در حال نشان می‌‎دهد که نشسته است. همچنین گفته است که او با قدرت خود می‌تواند حرکت کند و نیازی به ویلچر ندارد. این گزارش اشاره کرده که سلامت او بهتر از تصورات قبلی اسرائیل است که هفت مرتبه مورد سوء قصد قرار گرفت، در چهار مورد زخمی شد و در یک سوء قصد نزدیک بود بمیرد و در بقیه جان سالم به در برده است.

اسرائیل 9 سال پیش خانواده «محمد ضیف» را کشت و محل سکونت او را ویران کرد. آمریکا در سال 2005 اسم او را به لیست تروریست‌های جهانی افزود، نام مستعار «ضیف» را بخاطر عدم استقرار در یک مکان به او داده‌ند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید