واشینگتن: هیچ راه حل نظامی برای پایان درگیری در سودان وجود ندارد

سفارت آمریکا گفته است که ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع که مسبب درگیری در این کشور هستند، در حکومت آینده پس از پایان جنگ نباید به دنبال نقش سیاسی باشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت ایالات متحده آمریکا در خارطوم، سه‌شنبه 28 آذر در بیانیه‌ای تاکید کرد، ارتش سودان یا نیروهای پشتیبانی سریع که مسبب درگیری‌ها هستند، نباید به دنبال ایفای نقش سیاسی در حکومت آینده پس از جنگ در این کشور باشند.

سفارت آمریکا در بیانیه‌ای به مناسبت پنجمین سالگرد انقلاب سودان از ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع خواست تا به جنگ پایان دهند.

آمریکا همچنین از دو طرف درگیری در سودان خواست، اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه را بدهند و به وظایف خود بر اساس احترام به حقوق بشر و قوانین بین المللی بشردوستانه، انجام دهند.

در این بیانیه تاکید شده است که راه حل نظامی قابل قبولی برای پایان دادن به درگیری بین نیروهای پشتیبانی سریع و ارتش سودان وجود ندارد.

در بیانیه سفارت آمریکا بر ادامه حداکثر تلاش‌های واشینگتن برای توقف درگیری و یافتن راه حل سیاسی جهت پایان دادن به بحران در سودان تاکید شده است.

در همین حال، سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که در چهار روز گذشته در نتیجه درگیری نیروهای ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع، دست‌کم 300 هزار نفر از ایالت «الجزیره» در این کشور آواره شدند.

این سازمان به ادامه وضعیت آوارگی ساکنان این منطقه پس از آغاز درگیری‌های اخیر اشاره کرد.

این در حالی است که نبرد بین ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی در مناطق مختلف خارطوم ادامه دارد. جنگ این دو نهاد نظامی تاکنون به آوارگی حدود 7 میلیون سودانی، ویرانی پایتخت و ایجاد یک بحران انسانی بزرگ منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید