مشارکت احتمالی اسرائیل در عملیات علیه حوثی‌ها در دریای سرخ

سفیر اسرائیل در مسکو: حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری، بر اقتصاد تمامی منطقه تاثیر خواهد گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

الکساندر بن زوی، سفیر اسرائیل در روسیه، در اظهاراتی، مشارکت اسرائیل در عملیات تضمین آزادی دریانوردی و حفاظت از کشتی‌ها در دریای سرخ در سایه حملات حوثی‌ها را محتمل دانست.

الکساندر بن زوی، سه‌شنبه 28 آذر گفت: «اگر لازم باشد، اسرائیل قطعا در این عملیات مشارکت خواهد کرد، زیرا حملات حوثی‌ها ممکن است تا حدودی بر موضوع محاصره اقتصادی اسرائیل تأثیر بگذارد، بنابراین ما بیکار نخواهیم نشست. چگونه این کار را انجام خواهیم داد؟ برای انجام این کار ما با کشورهای شرکت‌کننده در ائتلاف برای مبارزه با تهدیدات حوثی‌ها، به‌توافق خواهیم رسید.»

سفیر اسرائیل در مسکوهمچنین خاطرنشان کرد که اجرای این عملیات با هدف تامین امنیت تردد کشتی‌های عازم اسرائیل در دریای سرخ، گریزناپذیر است.

به گفته او، حملات حوثی‌ها بر اقتصاد کل منطقه تأثیر می‌گذارد و «این موضوع نه فقط به ما بلکه به مصری‌ها و دیگران نیز مربوط می‌شود».

بن زوی تاکید کرد: «اگر کشتی‌ها از دریای سرخ عبور نکنند، قیمت همه محصولات بالا خواهد رفت که به اقتصاد کشورهای مختلف، لطمه می‌زند. این موضوع صرفا مربوط به اسرائیل نیست بلکه مسئله جامعه بین‌المللی است و به همین دلیل، هم‌پیمانی در حال شکل‌گیری است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید