رشاد العلیمی اعمال فشار بر حوثی‌ها برای تعامل جدی با تلاش‌های صلح را خواستار شد

در این دیدار تلاش‌های بین‌المللی با هدف هم‌افزایی و تقویت تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی و سلطنت عمان برای دستیابی به توافق آتش‌بس جامع، کاهش درد و رنج یمنی‌ها و احیای روند صلح مطابق با مرجعیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی آن، مورد بحث و بررسی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن توسط هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل در امور یمن از نتایج تماس‌های اخیر او به منظور از سرگیری روند سیاسی جامع یمن تحت نظارت سازمان ملل مطلع شد.

در این راستا رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، از جامعه جهانی خواست تا حداکثر فشار را بر شبه‌نظامیان حوثی اعمال کند و این گروه را به مشارکت جدی در تلاش‌ها برای پیشبرد روند صلح در یمن ملزم کند.

العلیمی در جریان دیدار خود با هانس گروندبرگ، نماینده سازمان ملل، سه‌شنبه 28 آذر، در ریاض، بر تمایل دولت یمن جهت «گسترش فواید بشردوستانه برای شهروندان» از جمله پرداخت حقوق کارمندان در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد که العلیمی از سوی فرستاده سازمان ملل در خصوص نتایج تماس‌های اخیر او به منظور از سرگیری روند جامع سیاسی یمن تحت نظارت این نهاد بین‌المللی، توضیحاتی را دریافت کرد.

در این دیدار تلاش‌های بین‌المللی با هدف هم‌افزایی و تقویت تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی و سلطنت عمان برای دستیابی به توافق آتش‌بس جامع، کاهش درد و رنج یمنی‌ها و احیای روند صلح مطابق با مرجعیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی آن، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، همچنین بر حمایت این شورا و دولت یمن از تلاش‌های سازمان ملل متحد و فرستاده ویژه آن و اصرار بر فراهم کردن همه امکانات برای انجام وظایف و مسئولیت‌های مصرح آن در چارچوب قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی به‌ویژه قطعنامه 2216، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید