در ادامه یورش زمینی به نوار غزه 7 نظامی دیگر ارتش اسرائیل کشته شدند

ارتش اسرائیل کشته شدن دو تن از افسران نظامی خود طی درگیری‌‌ با گروه‌های فلسطینی در شمال غزه را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با کشته‌شدن 7 سرباز اضافی ارتش اسرائیل در غزه، شمار کشته‌شدگان نظامی اسرائیلی از آغاز عملیات زمینی در این باریکه به 129 نفر افزایش یافت.

ارتش اسرائیل، دوشنبه 27 آذر، از کشته شدن 7 سرباز دیگر خود طی نبردهای جاری در نوار غزه خبر داد.

Advertisement

نشریه «تایمز اسرائیل»، دوشنبه به نقل از ارتش این کشور گزارش داد که دو افسر اسرائیلی یکی در شمال نوار غزه و دیگری در جنوب این باریکه کشته شدند.

ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه با تایید خبر کشته شدن دو افسر نظامی دیگر خود افزود که این دو طی درگیری‌ با گروه‌های فلسطینی در شمال غزه کشته شده‌اند.

این مجله اسرائیلی همچنین گزارش داد که ارتش صبح دوشنبه اعلام کرده است که 5 سرباز دیگر در روز یکشنبه کشته شده‌اند که 4 نفر از آن‌ها در نبرد و نفر پنجم در عملیات در غزه مجروح شده بود.

این گزارش می‌گوید که چهار مورد از این کشته‌ها در نبردهای خان یونس در جنوب نوار غزه رخ داده است، در حالی که پنجمین مورد در شمال این باریکه کشته شده است.

این نشریه اسرائیلی می‌افزاید که با این آمار تعداد کشته‌های ارتش اسرائیل از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه به 129 نفر رسیده است.

طبق آخرین برآوردهای خبرگزاری فلسطین «وفا» از آغاز جنگ در هفتم اکتبر و بمباران شدید نوار غزه و اجرای عملیات زمینی اسرائیل در 27 اکتبر، تاکنون حدود 19000 فلسطینی کشته شدند که 70 درصد آنها زن و کودک هستند. بر اساس همین آمار، بیش از 52000 نفر نیز در اثر این حملات زخمی شدند.

حمله غافلگیرانه حماس در هفتم اکتبر به شهرک‌های پیرامونی موسوم به غلاف غزه، بنا بر آمارهای ارتش اسرائیل به کشته شدن 1140 نفر که اکثر آن‌ها غیرنظامی بودند، منجر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید