ارتش اسرائیل: در آستانه ورود به جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله هستیم

سخنگوی ارتش اسرائیل: حزب‌الله با حملات مداوم خود، لبنان را به جنگی غیرضروری خواهد کشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاناتان کنریکوس، سخنگوی انگلیسی زبان ارتش اسرائیل با هشدار نسبت به تشدید روزافزون امنیتی در مرزهای شمالی اسرائیل، اعلام کرد که این کشور در حال نزدیک‌ترشدن به جنگی همه‌جانبه با حزب‌الله در پس‌زمینه جنگ در غزه است.

وب‌سایت «نیوزویک»، به نقل از ‌کنریکوس نوشت که حزب‌الله، از 8 اکتبر گذشته تاکنون «بیش از 1000 نوع مختلف مهمات، موشک، گلوله توپ، پهپاد و دیگر تسلیحات را به سمت اسرائیل پرتاب کرده است.»

او همچنین هشدار داد: «حزب‌الله که همه می‌دانند گروه نیابتی ایران است، لبنان را به‌شکلی خطرناک به جنگی غیرضروری می‌کشاند که می‌تواند عواقب ویرانگری برای دولت و مردم لبنان داشته باشد».

کنریکوس ضمن ابراز تمایل اسرائیل برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک به منظور پایان‌دادن به تهدیدات ناشی از حزب‌الله علیه سربازان و غیرنظامیان اسرائیلی در امتداد مرز شمالی، تاکید کرد: «ارتش به تامین تدارکات لازم برای رفع تهدید از مرزهایمان با ابزار در دسترس خود به عنوان یک ارتش، ادامه خواهد داد».

این سخنگو در پاسخ به «نیوزویک» در این مورد که اسرائیل تا چه حد به یک جنگ همه‌جانبه در لبنان نزدیک است، گفت که با توجه به گستردگی حملات در حال انجام و« نقض حاکمیت اسرائیل و زیان‌هایی که به اسرائیل زدند، ممکن است در یک جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله قرار بگیریم».

کنریکوس افزود: «روز به روز به جنگ در لبنان نزدیک‌تر می‌شویم و دستورات داده‌شده به ارتش، طبیعتا برافزایش آمادگی تجهیزاتی و توان حفاظت از غیرنظامیان اسرائیلی تاکید دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید