حملات مکرر به کشتی‌ها در دریای سرخ مسیر تجارت جهانی را تغییر می‌دهد

این حملات زنجیره تامین جهانی که از دریای سرخ و کانال سوئز می‌گذرد را تهدید می‌کند؛ چرا که 40 درصد تجارت جهانی از این تنگه، که کانالی حیاتی برای نفت خام است، انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت‌های کشتیرانی مسیر خود از «باب المندب»، با اینکه هزینه هنگفتی برای آن‌ها دارد را تغییر می‌دهند تا از حملات شبه‌نظامیان حوثی دور بمانند. زیرا 40 درصد تجارت جهانی از این تنگه، که کانالی حیاتی برای نفت خام است، انجام می‌شود.

بزرگترین شرکت کانتینری جهان «ام‌اس‌سی» برای جلوگیری از حمله حوثی‌ها، به شرکت‌های حمل و نقلی که مسیر خود را از دریای سرخ را تغییر داده بودند، پیوست. زیرا حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری که از تنگه «باب المندب» عبور کنند، حمله می‌کند.

شرکت «ام‌اس‌سی» که حدود 20% بازار کانتینرهای جهان را در اختیار دارد، پس از حمله روز جمعه به یکی از کشتی‌ها آن در دریای سرخ، مسیر کشتی‌های خود را به «راس الرجا الصالح» در جنوب آفریقا تغییر داد.

به گفته شرکت کشتیرانی «فلکس پورت» تغییر مسیر کشتی‌ها در مقایسه تغییر مسیر از کانال سوئز به آفریقا، حدود هفت تا ده روز مسیر کشتی‌ها را طولانی‌تر می‌کند.

همچنین شرکت «مرسک‌لاین» دومین شرکت بزرگ کانتینری در دنیا و شرکت «هاپاگ لوید» مسیر تمام کشتی‌های خود از این مسیر را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده‌اند. از آغاز جنگ اسرائیل و حماس بیش از ده کشتی مورد حمله حوثی‌ها قرار گرفته است.

این حملات زنجیره تامین جهانی که از دریای سرخ و کانال سوئز می‌گذرد را تهدید می‌کند؛ چرا که 40 درصد تجارت جهانی از این تنگه، که کانالی حیاتی برای نفت خام است، انجام می‌شود.

بازار بیمه لندن، جنوب دریای سرخ را یک منطقه پرخطر درج کرده و از کشتی‌ها خواسته است که هنگام تردد از این مناطق به شرکت‌های بیمه خود اطلاع دهند و برای پوشش هفت روزه، حق بیمه اضافی پرداخت کنند.

میانگین قیمت روزانه نفتکش‌های غول پیکر که حداکثر می توانند دو میلیون بشکه نفت خام را حمل کنند به بیش از 60 هزار دلار در روز افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید