تاکید اردن بر لزوم توقف عملیات قاچاق از مناطق تحت‌کنترل شبه‌نظامیان ایران در سوریه

دولت اردن: قاچاق تسلیحات و مواد مخدر از سوریه مشکل بزرگی است که تلاش می‌کنیم در چارچوب منطقه‌ای حل شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی اعلام ارتش پادشاهی اردن برای اولین بار، مبنی بر خنثی کردن عملیات قاچاق مقادیر زیادی مواد مخدر، سلاح‌های خودکار و تسلیحات موشکی، سخنگوی دولت اردن، دوشنبه 27 آذر، تایید کرد که درگیری‌های ارتش این کشور با شبه‌نظامیان در مرز شمالی آن با سوریه همچنان ادامه دارد.

مهند المبیضین، سخنگوی دولت اردن در گفت‌وگو با «العربیه» گفت: «جنگی از سوی نیروهای ما علیه باندها و نیروهایی که قصد قاچاق مواد مخدر و سلاح به اردن و فراتر از مرزهای اردن را دارند، در جریان است.»

او تاکید کرد که اردن با نیروهایی که قصد دارند امنیت و ثبات جامعه اردنی را در منطقه مرزی شمالی هدف قرار دهند، مقابله می‌کند.

ابلاغ پیام اردن به ایران

سخنگوی دولت اردن با بیان این‌که جنگ در جبهه شمالی کشورش آن گونه نیست که شایعه می‌شود، توضیح داد که این جنگ از قبل از حوادث غزه و طی سالیان به دلیل کاهش ثبات و امنیت در مرز با سوریه ادامه داشته است.

وی همچنین تاکید کرد که این مشکل بزرگی است که اردن تلاش می‌کند آن را در چارچوب منطقه‌ای حل کند.

المبیضین در ادامه تصریح کرد: «به ایران ابلاغ کردیم که باید عملیات قاچاق توسط شبه‌نظامیان آن در سوریه را متوقف کند».

سخنگوی دولت اردن همچنین با بیان این‌که در آخرین تماس ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن با همتای ایرانی خود در مورد موضوع قاچاق مواد مخدر گفت‌وگو کرده است، تاکید کرد که اردن با ادامه این‌گونه عملیات‌‌ها مخالف است و تاکید دارد که از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان ایرانی نباید محموله‌های سلاح‌ و مواد مخدر قاچاق شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size