کارمندان وزارت امنیت داخلی آمریکا خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند

پیش از این ده‌ها تن از کارمندان وزارت خارجه آمریکا نیز در یادداشتی جداگانه با انتقاد شدید از سیاست جو بایدن در قبال جنگ غزه، اسرائیل را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ده‌ها کارمند در وزارت امنیت داخلی ایالات متحده از دولت جو بایدن خواستند تا آتش جنگ در نوار غزه را متوقف کند.

بیش از 130 کارمند در وزارت امنیت داخلی از طریق «الخاندرو مایورکاس»، وزیر امنیت داخلی آمریکا، با ارسال پیامی به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا خواستار برقراری آتش‌بس در نوار غزه شدند.

انتقاد از وزارت امنیت داخلی

به گزارش «سی‌ان‌ان» کارمندان وزارت امنیت داخلی در نامه خود تاکید کردند که آنها به همکاران خود در کنگره، آژانس توسعه بین‌الملل ایالات متحده، وزارت خارجه و سازمان‌های اجرایی که نگرانی‌های مشابهی را ابراز کرده‌اند، می‌پیوندند، این 130 کارمند از دولت بایدن خواستند تا در غزه آتش‌بس فوری برقرار کنند.

این 130 کارمند همچنین با انتقاد شدید از وزارت امنیت داخلی به دلیل اهمیت ندادن به آنچه در غزه می‌گذرد، این وزارت را به سکوت در برابر رنج، گرسنگی و کمبود کمک‌های غذایی و دارویی فلسطینی‌ها در نوار غزه متهم کردند.

نامه مذکور که در تاریخ 22 نوامبر به بایدن ارسال شده بود، اسامی کارمندان وزارت امنیت داخلی که شامل اداره مهاجرت و گمرک و سایر آژانس‌ها است را فاش نکرده است.

صدها کارمند رسمی در بیش از 40 آژانس دولت فدرال ایالات متحده نیز در ماه نوامبر گذشته از بایدن خواستند تا از برقراری آتش‌بس حمایت کند.

ده‌ها تن از کارمندان وزارت خارجه آمریکا نیز پیش از این در یادداشتی جداگانه با انتقاد شدید از سیاست جو بایدن در قبال جنگ غزه، اسرائیل را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرده بودند.

کارمندان وزارت خارجه از بایدن خواستند تا سیاست خود را در قبال آنچه در غزه می‌گذرد، تغییر دهد.

از زمان آغاز جنگ بین اسرائیل و حماس در 7 اکتبر در نوار غزه، برخی انتقادها در پشت صحنه دولت آمریکا به‌ویژه با افزایش تلفات غیرنظامیان فلسطینی تشدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید