منابع آگاه: روند ازسرگیری مذاکرات براى آزادی گروگان‌ها نزد حماس «مثبت» است

سی‌ان‌ان»: کابینه جنگ اسرائیل معتقد است که «شرایط برای تلاش جهت از سرگیری مذاکرات مناسب نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه روز یکشنبه فاش کردند که دیدار دیوید بارنیا، رئیس موساد و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی نخست وزیر قطر در خصوص از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم برای آزادی گروگان‌های نزد حماس در نوار غزه مثبت بوده است.

یک منبع آگاه که به دلیل حساسیت مذاکرات خواست نامش فاش نشود، گفت: «این نشست اخیر قبل از کشتن غیرقانونی سه اسیر اسرائیلی به دست ارتش اسرائیل در روز جمعه در غزه برنامه‌ریزی شده بود.» به گزارش شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» آمریکا، این حادثه مذاکرات برای آزادی گروگان‌ها را تسریع کرد.

یک مقام اسرائیلی روز پنجشنبه به «سی‌ان‌ان» گفته بود که کابینه جنگ اسرائیل معتقد است که «شرایط برای تلاش جهت از سرگیری مذاکرات مناسب نیست.»

این دیدار پس از آن صورت گرفت که دولت اسرائیل سفری را که قرار بود بارنیا در اوایل هفته به دوحه انجام دهد، لغو کرد.

وبسایت خبری «اکسیوس» به نقل از منابعی اعلام کرد که این نشست که در اروپا برگزار شد، اولین دیدار میان مقامات ارشد اسرائیلی و قطری از زمان فروپاشی آتش‌بس انسانی اخیر بود.

این وبسایت به نقل از یک منبع گفت که مذاکرات «تنها یک آغاز» بود و این روند «طولانی، دشوار و پیچیده» خواهد بود.

گفتنی است قطر، مصر و ایالات متحده اواخر ماه میلادی گذشته میانجی‌گر توافقی میان حماس و اسرائیل میانجی شدند که بر اساس آن حماس بیش از 100 زن و کودکی که از زمان حمله 7 اکتبر در گروگان گرفته بود را آزاد کرد و در ازای آن 240 زن و کودک فلسطینی اسیر توسط اسرائیل آزاد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید