رئیس ستاد ارتش اسرائیل اعتراف کرد: سربازان ما به اشتباه 3 گروگان را کشتند

تعداد گروگان‌هایی که مرگشان توسط ارتش اسرائیل تایید شده به 22 نفر از میان حدود 250 نفر افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هرزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل اعتراف کرد که سربازانش به اشتباه 3 گروگان در نوار غزه با را وجود حمل پرچم سفید کشتند.

هالیوی روز یکشنبه در بیانیه‌ای افزود: «حادثه‌ای که در آن سربازان به اشتباه ۳ گروگان را کشتند، رویدادی سخت و دردناک بود.»

او‌ افزود: «این سه زندانی که از 70 روز جهنم جان سالم به در بردند، به سمت سربازان حرکت کردند و با آتش نیروهای ما کشته شدند. سربازان و فرماندهان آنها در نوار غزه چیزی جز نجات زنده گروگان‌ها نمی‌خواهند. در این مورد ما موفق نشدیم.»

رئیس ستاد ارتش اسرائیل در ادامه گفت: «فکر می‌کنم آن سه گروگان هر کاری از دستشان برمی‌آمد انجام دادند تا ما بفهمیم، بدون پیراهن حرکت کردند تا مشکوک نباشیم که آنها مواد منفجره حمل می‌کنند و یک پارچه سفید حمل می‌کردند. متوجه هستیم که تیراندازی به آنها خلاف قوانین بود، زیرا تیراندازی به هر کسی که پرچم سفید را برافراشته و بخواهد تسلیم شود ممنوع است.»

ارتش اسرائیل شامگاه جمعه اعلام کرد که سه گروگان اسرائیلی را «به اشتباه» در غزه کشته است.

در توضیح ارتش آمده که این حادثه در محله شجاعیه رخ داد و ترجیح بر این است که این سه گروگان ابتدا موفق شدند از دست اسیرکنندگان خود بگریزند اما با «آتش خودی» کشته شدند زیرا نیروهای اسرائیلی حاضر در آنجا معتقد بودند که آنها یک «تهدید» هستند.

به این ترتیب تعداد گروگان‌هایی که مرگشان توسط ارتش اسرائیل تایید شد به 22 نفر از میان حدود 250 نفر افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید