تظاهرات و فراخوان پایان جنگ در تل‌آویو به‌دنبال کشته شدن یک گروگان زن اسرائیلی در غزه

دختر یکی از اسیران اسرائیل خطاب به دولت نتانیاهو: «ما چیزی جز اجساد دریافت نمی‌کنیم. از شما می‌خواهیم جنگ را متوقف و مذاکرات را آغاز کنید»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های اسرائیلی، شنبه 25 آذر، از کشته شدن یک گروگان زن اسرائیلی در نوار غزه خبر دادند.

نشریه «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد که این گروگان زن (27 ساله) کشته شده، «عنبار هیمان» نام دارد که در هفتم اکتبر هنگام شرکت در کنسرتی در مناطق پیرامونی موسوم به غلاف غزه، توسط حماس به گروگان گرفته شده بود.

این نشریه اسرائیلی جزئیاتی در مورد شرایط کشته شدن این زن جوان فاش نکرد، اما سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که او توسط حماس کشته شده است.

این در حالی است که خانواده‌های اسرائیلی‌هایی که از زمان حمله حماس در 7 اکتبر در نوار غزه بازداشت شده‌اند، با برگزاری تظاهرات و فراخوان‌های اعتراضی از دولت اسرائیل خواسته‌اند که «جنگ را متوقف و با آغاز مذاکرات» با این جنبش فلسطینی، آزادی گروگان‌ها را تضمین کند.

نوام بیری، دختر گروگان حاییم بیری، شنبه 25 آذر، یک روز پس از اذعان ارتش اسرائیل مبنی بر این که «به‌طور اشتباه» سه تن از گروگان‌ها را در جریان یک عملیات نظامی در نوار غزه کشته است، طی یک تجمع اعتراضی در تل‌آویو گفت: «ما چیزی جز اجساد دریافت نمی‌کنیم، از شما می‌خواهیم جنگ را متوقف و مذاکرات را آغاز کنید.»

رابی چن، پدر ایتای چن، یک گروگان 19 ساله اسرائیلی، به نوبه خود گفت: «به نظر می‌رسد یک بازی رولت روسی است: نفر بعدی کیست که از مرگ عزیز خود مطلع خواهد شد؟ ما می‌خواهیم بدانیم که پیشنهاد روی میز دولت چیست.»

پدر این گروگان اسرائیلی در ادامه افزود: «آنها در ابتدا به ما گفتند که عملیات زمینی افراد ربوده شده را به خانه باز می‌گردانند، اما اوضاع به خوبی پیش نمی‌رود و افراد ربوده شده بازنگشته‌اند، و همه آنها زنده نیستند. زمان آن رسیده است که این فرضیه تغییر کند.»

بر اساس آمار اسرائیل، در جریان حمله حماس به اسرائیل در 7 اکتبر که منجر به کشته شدن حدود 1140 نفر شد، حدود 250 نفر ربوده شدند.

پس از آن، اسرائیل با تعهد به «نابودی» حماس و بازگرداندن اسرا تهاجم نظامی گسترده‌ای را علیه جنبش فلسطینی آغاز کرد که علاوه بر ویرانی بخش بزرگی از زیرساخت‌ها و مناطق مسکونی در نوار غزه، تاکنون بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطین به کشته شدن 19,000 نفر و زخمی شدن بیش از 50,000 نفر دیگر منجر شده است.

کشتن 3 گروگان در الشجاعیه

ارتش اسرائیل، جمعه اعلام کرد که نیروهای این کشور در جریان نبردها در محله شجاعیه در شمال نوار غزه سه گروگان اسرائیلی را «به اشتباه» کشته‌اند.

تظاهرات گسترده‌ در تل‌آویو در حمایت از توافق فوری برای آزادی باقیمانده گروگان‌ها از غزه در حالی برگزار می‌شود که ارتش اسرائیل به مرتکب شدن خطا و کشتن 3 اسیر خودی اسرائیلی در نوار غزه در حالی که پارچه‌ای سفید بالا برده و تقاضای کمک می‌کردند، اذعان کرد.

پیشتر، وب‌سایت خبری «اکسیوس» شنبه 25 آذر، به نقل از منابعی گزارش داد که شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر با دیوید بارنیا، مدیر سرویس اطلاعاتی اسرائیل (موساد) دیدار و درباره ازسرگیری مذاکرات برای آزادی گروگان‌های در دست حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه گفت‌وگو کرده است.

کشورهای قطر، مصر و ایالات متحده در اواخر ماه گذشته توافق نامه‌ای را بین حماس و اسرائیل میانجی‌گری کردند که بر اساس آن جنبش در ازای آزادی 240 زن و کودک فلسطینی توسط اسرائیل، بیش از 100 زن و کودک اسرائیلی را که از زمان حمله 7 اکتبر در اسارت آن بودند را آزاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید