وزیر خارجه اسرائیل: فرصت برای اجتناب از بروز جنگ با حزب‌الله وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل، در اظهاراتی گفت که «فرصت برای اجتناب از جنگ علیه لبنان وجود دارد» اما اگر این فرصت از دست برود کشورش اقدام خواهد کرد.

کوهن، یکشنبه 26 آذر، در یک کنفرانس مطبوعاتی با کاترین کولونا وزیر خارجه فرانسه در تل‌آویو، گفت: «اگر جامعه جهانی نتواند حزب الله را از مرزهای اسرائیل دور کند، ما به تنهایی اقدام خواهیم کرد».

وزیر خارجه اسرائیل درباره جنگ جاری در نوار غزه تاکید کرد که هرگونه آتش‌بس در حال حاضر اشتباه است و به گفته او به حماس خدمت خواهد کرد.

این در حالی است که وزیر فرانسه خواستار آتش‌بس جدید فوری و پایدار در غزه شد.

با توجه به افزایش فشار دیپلماتیک برای جلوگیری از گسترش تنش مرزی بین حزب‌الله و اسرائیل و اجتناب از یک جنگ همه‌جانبه، پاریس به دنبال جلوگیری از وقوع یک جنگ جدید در جبهه شمالی، همزمان با درگیری در غزه است.

قرار بود کولونا شنبه برای بررسی این پرونده به لبنان سفر کند، اما سفر او به بیروت به دلیل نقص فنی در هواپیمایش به روز دوشنبه موکول شد.

از هفتم اکتبر ماه گذشته، مرز لبنان و اسرائیل تقریباً هر روز شاهد درگیری‌هایی بوده است.

حزب‌الله لبنان هر روز عملیاتی علیه اهداف نظامی اسرائیل در نزدیکی مرز انجام می‌دهد، اسرائیل نیز با بمباران مناطق مرزی به حملات حزب‌الله پاسخ داده و می‌گوید که تحرکات شبه‌نظامیان این حزب و زیرساخت‌های آن را در نزدیکی مرزهای شمالی، هدف قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تشدید تنش‌ها در جنوب لبنان تاکنون به کشته‌شدن 129 نفر از جمله 91 شبه‌نظامی از حزب‌الله و 17 غیرنظامی منجر شده است.

از سوی دیگر مقامات اسرائیلی گزارش دادند، که تاکنون حداقل ده نفر از نیروهای آنها کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید