13 کشور غربی از اسرائیل خواستند با خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان مقابله کند

بریتانیا و اتحادیه اروپا، افرادی که مسئول خشونت شهرک نشینان علیه فلسطینی‌ها هستند را تحریم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بریتانیا و بیش از دوازده کشور شریک از جمله استرالیا، کانادا و فرانسه از اسرائیل خواستند تا اقدامات فوری و ملموسی را برای رسیدگی به خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی انجام دهد.

این کشورها در بیانیه مشترکی که روز جمعه توسط دولت بریتانیا منتشر شد، گفتند که «این افزایش در میزان خشونت شهرک‌نشینان افراطی علیه فلسطینی‌ها غیرقابل قبول است. اکنون باید اقدامات پیشگیرانه برای تضمین حمایت موثر و فوری از جوامع فلسطینی انجام شود. »

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا روز پنجشنبه گفت بود که در پی اقدام مشابه اتحادیه اروپا، افرادی که مسئول خشونت شهرک نشینان علیه فلسطینی‌ها هستند، از ورود به بریتانیا منع خواهند شد.

در بیانیه مشترک استرالیا، بلژیک، کانادا، دانمارک، اتحادیه اروپا، فنلاند، فرانسه، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، اسپانیا، سوئد، سوئیس و بریتانیا آمده است: «عدم اقدام اسرائیل برای حفاظت از جان فلسطینی‌ها و محاکمه شهرک‌نشینان افراطی باعث شده فضایی از مصونیت تقریباً کامل برای این‌گونه افراد ایجاد کرده زیرا خشونت شهرک‌نشینان به سطوح بی‌سابقه‌ای رسیده است.»

در ادامه این بیانیه آنده است: این مساله، امنیت در کرانه باختری و منطقه را تضعیف می‌کند و چشم‌انداز صلح پایدار را تهدید می کند.»

بر اساس این بیانیه، شهرک‌نشینان از ابتدای ماه اکتبر تاکنون بیش از 343 حمله خشونت‌آمیز انجام داده‌اند که منجر به کشته شدن 8 غیرنظامی فلسطینی، زخمی شدن بیش از 83 نفر دیگر و اجبار 1026 فلسطینی به ترک خانه‌های خود شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید