دیدار قریب‌الوقوع قطر و اسرائیل در مورد آزادی گروگان‌های نزد حماس

صدها نفر از خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه، شامگاه جمعه با تجمع مقابل ساختمان وزارت دفاع اسرائیل، خواستار آزادی فوری فرزندان خود شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت خبری «اکسیوس» شامگاه شنبه 25 آذر گزارش داد، انتظار می‌رود مدیر سرویس اطلاعاتی «موساد» اسرائیل، ابتدای هفته با وزیر خارجه قطر دیدار و درباره از سرگیری مذاکرات برای آزادی گروگان‌های در دست حماس گفت‌وگو کند.

به گفته یک منبع اسرائیلی، تل آویو تمایل خود را برای بحث در مورد توافق جدیدی شامل آزادی گروگان‌های زن باقیمانده که در توافق قبلی خواستار آزادی آنها شده بود، ابراز کرده است.

«اکسیوس» همچنین به نقل از منابع اسرائیلی اعلام کرد که قطری‌ها با تیم مذاکره‌کننده اسرائیلی در مورد موافقت تل‌آویو با تمدید بیش از یک‌روز آتش‌بس در ازای آزادی باقی‌مانده زنان اسیر، گفت‌وگو کردند.

این در حالی است که غزه، شنبه شاهد روز جدیدی از تشدید تنش است و درگیری‌ها و جنگ خیابانی میان ارتش اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در نوار ادامه داشته و هزاران فلسطینی آواره پس از تخریب خانه‌هایشان در اثر بمباران اسرائیل، درگیر بحران انسانی طاقت‌فرسایی هستند.

تجمع مقابل وزارت دفاع اسرائیل

از سویی صدها نفر از خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی در نوار غزه، شامگاه جمعه با تجمع مقابل ساختمان وزارت دفاع اسرائیل، خواستار آزادی فوری فرزندان خود شدند.

طرح این خواسته‌ها پس از آن بود که ارتش اسرائیل از کشته‌شدن 3 گروگان به اشتباه به ضرب گلوله سربازان خبر داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، پس از کشته‌شدن سه گروگان اسرائیلی در دست حماس در نوار غزه در جمعه که از سوی نیروهای اسرائیلی به اشتباه به عنوان«تهدید» تلقی شده و هدف قرار گرفتند، ابراز تأسف کرد.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش نیز ضمن ابراز تاسف عمیق از این حادثه تراژیک گفت: «در جریان درگیری در شجاعیه، ارتش به اشتباه، سه بازداشتی اسرائیلی را به عنوان تهدید، شناسایی کرد که در نتیجه، هدف تیراندازی قرار گرفته و کشته شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید