در پی کشتن 3 گروگان با «آتش خودی» ارتش اسرائیل؛ فشارها علیه نتانیاهو افزایش یافت

تظاهرات در مقابل ساختمان وزارت دفاع پس از اعلام اسراییل مبنی بر کشته شدن سه گروگان به اشتباه در تیراندازی ارتش اسرائیل، گسترش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی کشتن 3 گروگان با «آتش خودی» ارتش اسرائیل، صدها تن از خانواده‌های گروگان‌ها شامگاه جمعه، در مقابل ساختمان وزارت دفاع اين كشور در تل‌آویو تجمع کرده و خواستار آزادی سریع فرزندان خود از دست حماس شدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، پس از کشته شدن این سه گروگان که گفته شده نیروهای اسرائیلی با ظن اینکه آنان «تهدیدی» هستند «به اشتباه» به سویشان تیراندازی کرد، ابراز تأسف کرد.

دانیل هگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، با ابراز «پشیمانی عمیق از این حادثه غم انگیز» گفت: «در جریان درگیری در شجاعیه، ارتش به اشتباه سه گروگان اسرائیلی را به عنوان تهدید شناسایی کرد. در نتیجه، نیروها به آنها شلیک کردند و آنها را کشتند».

نتانیاهو در این باره گفت که این یک «تراژدی غیرقابل تحمل» است و «تمام کشور اسرائیل امروز غمگین است.»

گفتنی است اجساد این زندانیان به اسرائیل تحویل داده شد.

به گفته هگاری، ارتش بر این باور است که این سه «یا فرار کرده بودند یا توسط گروگان‌گیران خود رها شده بودند». او متعهد شد که «تحقیقات شفاف» در مورد آنها انجام خواهد شد.

به این ترتیب، تعداد گروگان‌هایی که مرگشان توسط ارتش اسرائیل تایید شده به 22 نفر از مجموع 250 نفر افزایش یافت.

حماس در 7 اکتبر حمله بی‌سابقه‌ای را از غزه علیه اسرائیل انجام داد که بر اساس آخرین آمار، به کشته شدن 1200 نفر شد.

در پی آن، ارتش اسرائیل متعهد به «از بین بردن» حماس شده که در ادامه حمله به نوار غزه تا کنون بیش از 18780 فلسطینی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید