درگیری‌های خیابانی و بمباران چندین منطقه در نوار غزه

آمار کشته‌های حمله اسرائیل به نوار غزه به 18800 از جمله 8 هزار کودک، 3200 زن، 330 نفر از کادر درمان و امداد و نجات افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نوار غزه از بامداد شنبه 25 آذر شاهد درگیری‌های خیابانی میان نیروهای اسرائیل و گروه‌ها مسلح فلسطینی است در حالی که هیچ نشانه‌ای از برقراری آتش‌بس مجدد دیده نمی‌شود.

در تازه‌ترین تحولات، مرکز اطلاع‌رسانی «فلسطین» شنبه 25 آذر اعلام کرد، جنگده‌های اسرائیلی خانه‌هایی در محله «المناره» شرق «خان‌یونس» را بمباران کردند که بر اثر آن شماری کشته و مجروح شدند.

بنا به این گزارش، درگیری‌های شدیدی ارتش اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در منطقه «تل الزعتر» واقع در اردوگاه «جبالیا» رخ داد. همچنین در میان بمباران شدید، درگیری‌های دیگری در محله «شیخ رضوان» صورت گرفت.

با این حال، دفتر رسانه‌ای غزه اعلام کرد تعداد کشته‌های حمله اسرائیل به نوار غزه به 18800 از جمله 8 هزار کودک، 3200 زن، 330 نفر از کادر درمان و امداد و نجات و آمار زخمی‌ها به بیش از 51 هزار نفر افزایش یافت.

در پی بمباران اسرائیل به مدرسه‌ای در شهر «خان‌یونس» نوار غزه که پناهگاه آوارگان فلسطینی بود، یک روزنامه‌نگار فلسطینی و سه تن از کادر درمان کشته و شماری از غیرنظامیان و کادر درمان مجروح شدند.
خبرگزاری «فلسطین» به نقل از انجمن روزنامه‌نگاران اعلام کرد، 75 روزنامه‌نگار از هفت اکتبر آغاز حمله اسرائیل به نوار غزه تا کنون کشته شده‌اند.

روزنامه «تایمز اسرائیل» شامگاه جمعه 24 آذر پس از به صدا درآمدن آژیر خطر گزارش داد، چند موشک شلیک شده به قدس رهگیری شده است.

این روزنامه به نقل از شاهدان گزارش داد، دست‌کم شش موشک توسط سامانه پدافند هوایی «گنبد آهنین» رهگیری شده است.

گردان‌های «القسام» شاخه نظامی گروه حماس از حمله راکتی قدس در پاسخ به «کشتار غیرنظامیان در نوار غزه» توسط اسرائیل خبر داد.

القسام جمعه 24 آذر اعلام کرد یک خانه‌ای در شهر «خان‌یونس» که محل پناه نیروهای اسرائیلی بود را منفجر کرده که شماری از این نیورهای کشته و زخمی شده‌اند.

در همین حال ارتش اسرائیل از کشته شدن سه گروگان اسرائیلی در جبهه‌های محله «شجاعیه» در نوار غزه به دست نیروهای خودی خبر داد.

ارتش در بیانیه‌ای روز جمعه افزود که اجساد کشته‌شدگان برای بررسی به اسرائیل منتقل شده و تاکید که آنها متعلق به گروگان‌های اسرائیلی در بند حماس بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید