تاریخچه امیر کویت شیخ نواف الاحمد الصباح که در سن 86 سالگی درگذشت

شیخ نواف در سال 2006 به عنوان ولیعهد معرفی شد و در سال 2020 قدرت را به دست گرفت و پیش از آن نیز چندین سمت از جمله وزیر دفاع و وزیر کشور را بر عهده داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوان امیری کویت ظهر شنبه 25 آذر از درگذشت شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا) شیخ نواف در وی وخامت حالش در بیمارستانی که در آن بستری بود در سن 86 سالگی درگذشت.

امیر فقید کویت طی سه سال حکمرانی تلاش کرد تا اقتصاد کشورش را از بحران اقتصادی ناشی از کاهش قیمت نفت خارج کند و مدت حکمرانی او شاهد تشکیل هفت دولت بود.

شیخ نواف در سال 1937 در شهر کویت متولد شد.او پنجمین پسر شیخ احمد الجابر الصباح، امیر پیشین کویت از سال 1921 تا سال 1950 بود.

شیخ نواف دارای 4 فرزند پسر و یک دختر است که پیش از رسیدن به مقام امیری کویت چندین سمت که مهمترین آنها وزیر کشور و دفاع کویت بود را بر عهده گرفته بود.

او در اکتبر 2003 سمت معاون اول نخست وزیری را بر عهده گرفت و در جولای 2003 مسئولیت وزارت کشور را بر عهده گرفت.

شیخ نواف در سال 1994 سمت معاونت گارد ملی را بر عهده داشت و در سال 1991 نیز متصدی وزارت امور اجتماعی و کار را شد. پیش از آن در سال 1988 سمت وزیر دفاع و در سال 1978 مسئولیت وزارت کشور را بر عهده گرفت.

زندگی سیاسی شیخ نواف از فوریه 1962 آغاز شد، زمانی که استاندار «حولی» شد و در آنجا توانست این منطقه را که شبیه یک روستا بود به شهری متمدن، مسکونی و تجاری پر از فعالیت اقتصادی تبدیل کند. او به مدت 16 سال مسئولیت استانداری آنجا را بر عهده داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید