ارتش اسرائیل: جنگ علیه حماس «دست‌کم چند ماه» ادامه خواهد یافت

اظهارات رئیس سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل، با خواسته‌های واشینگتن برای انتقال جنگ غزه به مرحله جدیدی «در عرض چند هفته، نه چند ماه» در تناقض است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌‌رغم فشارهای آمریکا برای تسریع در پایان بخشیدن به بمباران شدید و ورود به «مرحله دیگری» از جنگ با جنبش «حماس»، به نظر می‌رسد اسرائیل مصمم است که عملیات نظامی خود در غزه را بدون تعیین جدول زمانی برای پایان آن، پیش ببرد.

در همین راستا، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل، جمعه 24 آذر، از آهارون هالیوا، رئیس سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل نقل کرد که پیش‌بینی کرده است جنگ علیه حماس «دست‌کم تا چند ماه دیگر» ادامه خواهد یافت.

آهارون هالیوا، در جلسه‌ای که پنج‌شنبه برای ارزیابی وضعیت محله الرمال در غزه با حضور افسران ارشد واحدهای نظامی در حال جنگ در نوار غزه برگزار کرد، بر ضرورت ادامه اعمال فشار یگان‌های نظامی ارتش اسرائیل بر دشمن و کشتن و از بین بردن آن تاکید کرد و گفت سخن از ادامه «نبرد در چند جبهه» در میان است.

سایت «اکسیوس» پنج‌شنبه 23 آذر، گزارش داد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، در جریان سفر خود به اسرائیل خطاب به مقامات اسرائیلی از لزوم انتقال جنگ غزه به مرحله‌ای با شدت کمتر «در عرض چند هفته، نه چند ماه» اطلاع داده است.

یک مقام ارشد آمریکایی به این پایگاه خبری گفت: سالیوان در تمام جلسات به صراحت اعلام کرد که حملات بی‌وقفه اسرائیل در نوار غزه باید ظرف چند هفته به مرحله با شدت کمی منتقل شود و خاطرنشان کرد که این ضرب‌الاجل نیست و آمریکا ضرورت ادامه جنگ «اما با شدتی کمتر» را درک می‌کند.
یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز پنج‌شنبه گفت که به سالیوان اطلاع داده است که «ریشه‌کنی حماس چندین ماه زمان نیاز دارد» و افزود که حماس بیش از ده سال است که زیرساخت‌های زیرزمینی خود را ایجاد کرده است.

گالانت همچنین تاکید کرد که اسرائیل برای «پیروزی» در عملیات نظامی خود در نوار غزه به چندین ماه زمان نیاز دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز به نوبه خود گفته که به سالیوان اطلاع داده است که اسرائیل به جنگ خود علیه حماس «تا پیروزی آشکار» ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size