پولیتیکو: آمریکا در حال جمع‌آوری داده‌های اطلاعاتی از رفتار جنگی اسرائیل در غزه است

به گزارش این مجله، بایدن، چه‌بسا با توجه به این داده‌های اطلاعاتی بود که سه‌شنبه تایید کرد، اسرائیل سیاست «بمباران کور» در غزه را دنبال می‌کند که نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله «پولیتیکو» به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که آمریکا در حال جمع‌آوری داده‌های اطلاعاتی و برآورد دقیق تحرکات نظامی اسرائیل و حماس در غزه از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر است.

به‌نوشته این مجله، این داده‌ها و برآوردها شامل اهداف اسرائیل و حماس، تسلیحات استفاده شده توسط هر یک از آنها و شمار احتمالی کشته‌های دو طرف می‌شود.

به گزارش «پولیتیکو» جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا چه‌بسا با توجه به همین اطلاعات بود که سه‌شنبه تایید کرد، اسرائیل سیاست «بمباران کور» در غزه را دنبال می‌کند که نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.

طبق این گزارش، سخنگویان وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه از اظهار نظر در این باره خودداری کردند، اما پیشتر به طور علنی گفته بودند که وزارت امور خارجه، اوضاع را زیر نظر دارد و سرگرم جمع آوری اطلاعات است.

قانون‌گذاران آمریکایی با توجه به تشدید خشم عمومی در این کشور در قبال بمباران غزه توسط اسرائیل، از دولت خواسته بودند، اطلاعاتی درباره استفاده اسرائیل از داده‌های اطلاعاتی و تسلیحات آمریکایی در جنگ با حماس و این که آیا این حملات، به کشتار غیرنظامیان انجامیده، در اختیار آنها بگذارد.

«سی‌ان‌ان» چهارشنبه گذشته گزارش داد که نزدیک به نیمی از بمب‌هایی که اسرائیل در حملات هوایی بر روی غزه انداخت، بمب‌های فاقد دقت کافی در هدف‌گیری بودند که به افزایش تلفات غیرنظامیان انجامید.

افزایش شمار کشته‌ها

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه پنج‌شنبه اعلام کرد که شمار قربانیان فلسطینی از زمان آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه به 18787 نفر و مجروحان به 18787 افزایش یافته است.

از سویی سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه اعلام کرد که واشینگتن امیدوار است، جنگ میان اسرائیل و حماس «در اسرع وقت متوقف شود» و بایدن نیز از اسرائیل خواست تا تلاش‌های بیشتری برای محافظت از غیرنظامیان در غزه انجام دهد.

بایدن پس از مناسبتی در یک مرکز تحقیقات پزشکی در نزدیکی واشینگتن، به خبرنگاران گفت: «من از آنها می‌خواهم که بر چگونگی حفظ جان غیرنظامیان و نه توقف پیگرد حماس، تمرکز کرده و توجه و اهتمام بیشتری به حفظ غیرنظامیان داشته باشند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید