وزیر خارجه یمن به «العربیه»: حوثی‌ها عوام‌فریبانه از اوضاع غزه بهره‌برداری می‌کنند

احمد بن مبارک: بر اهمیت نقش سعودی در حمایت از ثبات منطقه تاکید داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به عملیات دزدی دریایی حوثی‌ها در سواحل دریای سرخ، احمد عوض بن مبارک، وزیر خارجه یمن، گفت که تهدیدات حوثی‌ها علیه امنیت ناوبری دریایی به جامعه بین‌المللی این فرصت را می‌دهد که در موضع منفی خود نسبت به روند آزادسازی الحدیده و یافتن راهکارهایی جدید برای مقابله با پیامدهای آن بازنگری کند.

بن مبارک در گفت‌وگو با«العربیه» اظهار داشت که اگر در نتیجه حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ خسارت‌های سنگینی وارد شود به مثابه اعلان جنگ منطقه‌ای و بین‌المللی تلقی خواهد شد.

وی همچنین گفت که ادامه حملات فزاینده حوثی‌ها در دریای سرخ که این گروه در برابر جامعه بین‌المللی مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد، برای مردم یمن فاجعه‌آفرین خواهد بود و پیامدهای متعددی به‌دنبال خواهد داشت.

بن مبارک بر اهمیت نقش پادشاهی عربی سعودی در حمایت از ثبات منطقه و یمن که مقابله با خطرات پیش‌رو نظیر مبارزه با قاچاق سلاح و مواد مخدر از طریق آب‌های سرزمینی یمن و کشورهای همسایه را تقویت می‌کند، تاکید کرد.

سوء‌استفاده عوام‌فریبانه از بحران غزه

در حالی که حوثی‌ها با هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری عازم اسرائیل ادعا می‌کنند از آرمان فلسطین حمایت می‌کنند، وزیر خارجه یمن اما معتقد است که این شبه‌نظامیان طبق معمول از جنگ غزه برای دستیابی به منافع سیاسی و عوام‌فریبی و برای فرار از بحران داخلی خود پس از زوال اخلاقی‌شان سوء‌استفاده می‌کنند.

او در واکنش به ادعاهای حوثی‌ها، گفت این گروه با بهانه حمایت از غزه، تلاش می‌کنند یمن و منطقه عربی را به میدان جنگ و ویرانی و دزدی دریایی تبدیل کنند.

وزیر خارجه یمن گفت که حوثی‌ها به خشونت‌طلبی و مرگ و جنگ دائمی باورمند هستند و آن‌گونه که می‌خواستند ظاهر شده و بار دیگر فرصتی را برای آگاهی جهان از خطر استیلای آ‌نها فراهم ساختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید