محمود عباس در دیدار با سالیوان: نوار غزه بخش جدایی‌ناپذیر کشور فلسطین است

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خطاب به مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که طرح‌های اسرائیل برای جدا کردن نوار غزه یا هر بخشی از آن غیرقابل قبول است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین، جمعه 24 آذر، در رام‌الله با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمود عباس در این دیدار بر ضرورت توقف اقدامات تجاوزکارانه جاری اسرائیل علیه مردم فلسطین تاکید کرد و برقراری آتش‌بس فوری و توقف جنایت‌های نسل‌کشی به ویژه در نوار غزه را خواستار شد.

او همچنین خواستار محافظت از غیرنظامیان فلسطینی در برابر فجایعی نظیر بمباران، کشتار و ویرانی‌هایی شد که ماشین کشتار اسرائیل علیه آنها مرتکب می‌شود.

آتش‌بس و بازگشایی گذرگاه‌ها

رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم بازگشایی همه گذرگاه‌ها، دو برابر شدن ورود تجهیزات امدادی، پزشکی و غذایی، تامین آب، برق و سوخت در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید کرد و تسهیل ارائه کمک‌های لازم برای از سرگیری ارائه خدمات‌ بیمارستانی و فراهم‌سازی امکانات اولیه برای درمان هزاران مجروح و ارائه خدمات به ساکنان نوار غزه را خواستار شد.

عباس ضمن اشاره به یورش‌های ارتش و شهرک‌نشینان اسرائیلی به شهرها، روستاها و اردوگاه‌های فلسطینی و اقدام آنها به کشتار غیرنظامیان و تخریب زیرساخت‌ها خواستار جلوگیری از حملات به مقدسات اسلامی و مسیحی و توقف جنایات پاک‌سازی نژادی و دیگر جنایاتی شد که اسرائیل علیه مردم فلسطین مرتکب می‌شود.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر لزوم مداخله دولت آمریکا برای وادار کردن اسرائیل به توقف اقدامات تجاوزکارانه آن علیه فلسطینیان در کرانه باختری، از جمله قدس اشغالی شد.

محمود عباس با اشاره به «اقدامات توهین‌آمیز و ظالمانه» نیروهای اسرائیلی علیه اسرای فلسطینی، خواستار آن شد که دولت اسرائیل موظف شود فورا این اقدامات و تجاوزات را به‌طور ویژه علیه زندانیان و به‌طور کلی علیه فلسطینیان متوقف کند.

محکوم کردن کوچ اجباری

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر کوچاندن اجباری مردم فلسطین توسط اسرائیل را محکوم کردن و خواستار آن شد که از سیاست کوچ اجباری فلسطینیان چه در نوار غزه و کرانه باختری از جمله قدس، جلوگیری شود.

محمود عباس گفت کرانه باختری شاهد کوچاندن اجباری فلسطینیان و ضمیمه شدن بی سر و صدای سرزمین‌های فلسطینی توسط استعمارگران تروریست و ارتش اشغالگر است.

وی در ادامه بر لزوم مداخله جدی دولت آمریکا برای جلوگیری از چنین سیاست‌های اسرائیلی شد که قطعنامه‌های مشروعیت و قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

نوار غزه بخش جدایی‌ناپذیر

در این‌باره رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که نوار غزه بخشی جدایی‌ناپذیر از کشور فلسطین است و برنامه‌های اسرائیل برای جدایی آن یا هر بخشی از آن قابل قبول و معامله نیست.

عباس ضمن اشاره به لزوم آزادسازی اموال فلسطینی، گفت که در این راستا ساکنان نوار غزه در اولویت خواهند بود و آن‌ها را رها نخواهیم کرد.

راه‌حل دو کشوری

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در بیان دیدگاه جامع سیاسی فلسطینیان بر لزوم عضویت کامل کشور فلسطین در سازمان ملل متحد و برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح» تاکید کرد.

او گفت صلح و امنیت تنها از طریق اجرای راه‌حل دو کشوری بر اساس قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی که شامل کل قلمرو کشور فلسطین در کرانه باختری از جمله قدس شرقی، نوار غزه و به رسمیت شناختن کشور فلسطین است، تحقق می‌یابد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در پایان اظهارات خود تاکید کرد که راه‌حل‌های امنیتی و نظامی شکست خود را ثابت کرده و امنیت و ثبات را برای منطقه به ارمغان نخواهد آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید