حوثی‌ها مسئولیت حمله پهپادی به یک کشتی تجاری در دریای سرخ را بر عهده گرفتند

جیک سالیوان: اقدامات حوثی‌ها نه تنها علیه اسرائیل بلکه تهدیدی علیه جامعه بین‌المللی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی حوثی شامگاه پنج‌شنبه 23 آذر ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت حمله پهپادی به یک کشتی در دریای سرخ، تاکید کردند که این کشتی به مقصد بنادر اسرائیل در حال حرکت بود و در واکنش به جنگ جاری میان اسرائیل و حماس در نوار غزه، از سوی آنها هدف گرفته می‌شود.

یک مقام آمریکایی اما پیش از این گفته بود که این کشتی از یک موشک که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن پرتاب شده، نجات یافته است.

شرکت حمل و نقل دریایی دانمارکی مالک کشتی، سالم بودن خدمه و این کشتی که از عمان عازم سعودی شده بود را تایید کرد.

یحیی السریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها در شبکه «ایکس» نوشت:« نیروی دریایی از نیروهای مسلح یمن، عملیاتی نظامی را علیه کشتی حامل کانتینر «میرسک جبرلاتر» که به سوی اسرائیل در حال حرکت بود انجام داده و به وسیله پهپاد هدف گرفته شده و به‌طور مستقیم مورد اصابت قرار گرفت».

یک مقام آمریکایی که نخواست هویت او فاش شود پیش‌تر گفته بود:« شواهدی در دست داریم مبنی بر این‌که یک موشک از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به سوی کشتی «میرسک جبرلاتر» پرتاب شده اما دچار خطا شده و به کشتی اصابت نکرده و در دریا سقوط کرده است».

در تازه‌ترین واکنش‌ها به تهدیدهای حوثی‌ها علیه کشتیرانی بین‌المللی، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا که به منطقه سفر کرده است شامگاه پنج‌شنبه اقدامات حوثی‌ها را نه تنها علیه اسرائیل بلکه تهدیدی علیه جامعه بین‌المللی دانست.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز پس از دیدار با مقام آمریکایی گفت با مشاور امنیت ملی ایالات متحده تهدیدهای حزب‌الله و حوثی‌ها را بررسی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید