جیک سالیوان امروز با محمود عباس دیدار می‌کند

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، در مورد تلاش‌های جاری برای اصلاح دولت خودگردان فلسطین و پاسخگوسازی شهرک‌نشینان افراطی گفت‌وگو خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام آمریکایی فاش کرد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، جمعه 24 آذر در رام الله با محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطین دیدار خواهد کرد.

این مقام اظهار داشت که سالیوان در مورد تلاش‌های جاری برای اصلاح دولت خودگردان فلسطین و پاسخگوسازی شهرک‌نشینان افراطی نسبت به اعمال خشونت‌ علیه فلسطینی‌ها، گفت‌وگو خواهد داشت.

سالیوان پنج‌شنبه تاکید کرد که حاکمیت کرانه باختری و نوار غزه باید تحت رهبری دولت خودگردان فلسطینی اصلاح‌شده، به‌هم مرتبط ‌شوند.

سالیوان به «کانال 12» تلویزیون اسرائیل افزود که با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در مورد گذار از عملیات نظامی پرشدت در غزه به مرحله‌ای با دقت و و قدرت تشخیص اهداف بالاتر، گفت‌وگو کرده است.

سالیوان بدون ورود در جزئیات یا ارائه جدول زمانی، این گفت‌وگو را سازنده توصیف کرد و افزود که «همگرایی بالایی» در مورد اهداف استراتژیک و اقدامات لازم، وجود دارد.

این در حالی است که فلسطینی‌ها از افزایش حملات شهرک‌نشینان اسرائیلی در کرانه باختری اشغالی، شکایت دارند.

کاخ سفید اعلام کرد که مذاکرات سالیوان در منطقه همچنین بر از سرگیری وقفه بشردوستانه درگیری‌ها به‌منظور آزادی شمار بیشتری از گروگان‌ها در غزه، متمرکز شده است.

از سویی مقامات وزارت بهداشت فلسطین تاکید دارند که نزدیک به 19000 نفر در جریان حملات سنگین هوایی و زمینی در غزه، کشته شدند و بیم آن می‌رود که هزاران نفر دیگر، زیر آوار مدفون باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید