اسرائیل: 112 گروگان زنده همچنان در نوار غزه هستند

ارتش اسرائیل امروز از کشته‌شدن یک سرباز در روز پنج‌شنبه در غزه خبر داد که بدین ترتیب، شمار سربازان کشته‌شده از آغاز حمله زمینی به نوار غزه در 27 اکتبر، به 117 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، جمعه 24 آذر، اعلام کرد که به‌باور اسرائیل 132 «بازداشتی» در نوار غزه هستند که گمان می‌رود 112 نفر آنها زنده و 20 نفر جان‌باخته باشند.

خبرگزاری «سی‌ان‌ان»، به نقل از دفتر نتانیاهو آورد که اسرائیل، گروگان‌های جان‌باخته را همچنان «اسیر» به‌حساب می‌آورد.

این دفتر افزود که در میان گروگان‌ها، 11 تبعه خارجی وجود دارد: هشت نفر از تایلند، یک نفر از نپال، یک نفر از تانزانیا و یک نفر با تابعیت دوگانه فرانسوی و مکزیکی.
این دفتر همچنین اعلام کرد که 110 نفر گروگان زنده شامل 86 اسرائیلی و 24 خارجی، آزاد شده و 8 گروگان کشته شدند که ارتش توانست مکان آنها را مشخص کند.

جسد دو سرباز اسرائیلی

از سویی ارتش اسرائیل جمعه اعلام کرد که طی عملیاتی در نوار غزه، جسد دو سرباز اسرائیلی که هر یک 19 سال داشتند و به عنوان اسیر در غزه نگهداری می‌شدند را پیدا کرده و به اسرائیل انتقال داده است.

ارتش پیشتر اعلام کرده بود، جسد ایلیا تولدانو، اسیر فرانسوی-اسرائیلی را پیدا کرده و تا این لحظه جسد 8 سرباز را پس‌گرفته است.

ارتش اسرائیل همچنین جمعه از کشته‌شدن یک سرباز در پنجشنبه در غزه خبر داد که بدین ترتیب، شمار سربازان کشته‌شده از آغاز حمله زمینی به نوار غزه در 27 اکتبر به 117 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید