سی‌ان‌ان: اسرائیل در جنگ غزه از «بمب‌های هدایت‌ناپذیر» استفاده کرده است

ارتش اسرائیل از کشته شدن یکی از سربازان خود در در جبهه‌های غزه خبر داد و تعداد کشته شدگان به 116 نفر افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا، پنج‌شنبه 23 آذر گزارش داد، نیمی از بمب‌هایی که اسرئیل در حمله هوایی و زمینی به غزه استفاده کرده، بمب‌های سقوط آزاد بودند که باعث کشته شدن شمار زیادی از غیرنظامیان در مناطق پرجمعیت شده است.

«سی‌ان‌ان» از منابعی نقل کرد، 40 تا 45% بمب‌هایی که اسرائیل از هفت اکتبر آغاز جنگ در نوار غزه استفاده کرده، بمب‌های هدایت‌ناپذیر بودند، در حالی که بقیه بمب‌ها هدایت‌شونده بودند.

این شبکه توضیح داد که بمب‌های هدایت‌ناپذیر دقت کمتری در اصابت به هدف دارند، بیشترین تهدید برای غیرنظامیان به ویژه در مناطق پرجمعیت به حساب می‌آیند. زیرا باعث کشتار بیشتر غیرنظامیان می‌شود.

عملیات نظامی هوایی و زمینی اسرائیل به نابودی بخش بزرگی از غزه منجر شد که بیش از 18500 نفر کشته و بیش از 1/5 میلیون شهرند آواره شدند.

روزنامه «تایمز اسرائیل» پنج‌شنبه 23 آذر نوشت: «ارتش اسرائیل از کشته شدن یکی از سربازان خود در جبهه‌های جنگ غزه خبر داد که تعداد کشته‌شدگان سربازان اسرائیلی از آغاز جنگ زمینی را به 116 نفر افزایش داد.» ارتش اسرائیل چهارشنبه 22 آذر از کشته شدن ده افسر و سرباز اسرائیلی در جبهه‌های جنگ غزه خبر داده بود.

همچنین کاخ سفید چهارشنبه 22 آذر تاکید کرد، در صورتی که اسرائیل در جنگ با حماس، به «بمباران بی‌رویه» خود در غزه ادامه دهد، حمایت خود را از دست خواد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید